Ekran kartımın VRAM'lerin üzerine macun sürümü sonrası kart çöp mü oldu?

j4xeys

Hectopat
Yer
Istanbul / Beylikdüzü
Arkadaşlar selamlar iyi günler iyi çalışmalar dilerim. Tam olarak 33 gün önce ensa PC teknik takip ustalarına, ekran kartımın açılmaması üzerine kendilerine yapılması için teslim etmiştim. Son 10 gündür yalvar yakar artık kartımı servise alın diye dil döküyordum. Bugün, kartın şu şekilde bir arızası vardır ve onarılamıyor diye SMS geldi kendilerinden. Acaba bu sorunu ensa PC teknik takip ustaları onaramıyorsa başka kimse onaramaz mı demek oluyor bu? VRAM'lerin üzerine acemi ve sabırsız birisi olduğum için termal macun sürdüm. Sonuç 2300 liram çöp mü oldu diye kara kara düşünüyorum şu anda. Yardımlarınıza ihtiyacım var bu kartın onarımı cidden mümkün müdür beni ümitlendirin lütfen.

1357b684-6358-47a6-896d-1ae7920c1440.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar selamlar iyi günler iyi çalışmalar dilerim. Tam olarak 33 gün önce ensa PC teknik takip ustalarına, ekran kartımın açılmaması üzerine kendilerine yapılması için teslim etmiştim. Son 10 gündür yalvar yakar artık kartımı servise alın diye dil döküyordum. Bugün, kartın şu şekilde bir arızası vardır ve onarılamıyor diye SMS geldi kendilerinden. Acaba bu sorunu ensa PC teknik takip ustaları onaramıyorsa başka kimse onaramaz mı demek oluyor bu? VRAM'lerin üzerine acemi ve sabırsız birisi olduğum için termal macun sürdüm. Sonuç 2300 liram çöp mü oldu diye kara kara düşünüyorum şu anda. Yardımlarınıza ihtiyacım var bu kartın onarımı cidden mümkün müdür beni ümitlendirin lütfen.

Eki Görüntüle 1079501
Geçmiş olsun paranız çöp.

Ensanın videolarını izledim, benim de bir kartım şu an orada tamirde, videolarında şöyle bir şey demişlerdi, eğer kartınız kullanılamayacak durumdaysa onu atmayın biz yedek parça için alabiliriz, senin kart hem chipset hem vramden dolayı hurdaya çıkmış görünüyor ama en azından bu şekilde ne kadar ettiğini sor bence, sana uygun gelen bir fiyat verebilirler belki.

Ensanın videolarını izledim, benim de bir kartım şu an orada tamirde, videolarında şöyle bir şey demişlerdi, eğer kartınız kullanılamayacak durumdaysa onu atmayın biz yedek parça için alabiliriz, senin kart hem chipset hem VRAM'den dolayı hurdaya çıkmış görünüyor ama en azından bu şekilde ne kadar ettiğini sor bence, sana uygun gelen bir fiyat verebilirler belki.

150 lira dediler :D

VRAM'in üzerine termal macun sürmek 😲yani anlamsız şeyler yapmışsınız neyse ama arıza açıklamasına göre kartın güç birimleri ile alakalıda sıkıntı var geçmiş olsun ama şu belleğe termal macun sürülmesi harbi komik yani kim söylüyor ya da kafanıza göre mi böyle bir şey yapıyorsunuz o da ilginç.

Geri
Yukarı