Ekran kartına güç gelmiyor

celilemrednsmnt

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5600, XFX RX 5700 XT Double Dissipation, GoodRam 2x8 16 GB 3600 MHz, B450M Dragon, Kioxia Exceria G2 1 TB, Snowman T6, WD 1 TB HDD, Frisby 9320G Mesh.
Meslek
Sistem Destek Uzmanı
Bilgisayarda bir sıkıntı yoktu. Oyun oynuyordum bir anda dondu ekran ama kasa çalışmaya devam etti. Ekran kartım Sapphire Nitro + modeli ve kasanın kapağını açıp baktığımda LED ışığı da yanıyordu. Bu sırada ekranda no signal yazıyordu. Reset atayım dedim. Bu sefer de ilk açılışta 1 sn liğine ekran kartının LED ışığı yanıyor sonra sönüyor ve ekrana görüntü gelmiyor. Ekran kartını çıkarttım, pinlerini silgi ile sildim, güç kaynağından gelen başka bir pin kablosunu taktım, sorun aynı şekilde devam ediyor. .

Şu anda yeni bir şey fark ettim. Anakartım ASUS P7H55 modeli ve memok tuşu var. O tuşun hemen altında kırmızı bir LED yanıyor bir müddet sonrasında sönüyor güç tuşuna bastığımda. Bu ne anlama geliyor. Ekran kartında hala aynı sorun var bu arada. İşlemcim Xeon, 1.nesil bir işlemci olduğundan GPU yok içinde. Ekran kartı olmadan açılmayacağını biliyorum ama ekran kartını çıkarıp açmaya çalışınca yine o kırmızı LED aynı şekilde yanıp sönüyor. Sistem açılmıyor, ekrana görüntü gelmiyor.
Anakartınız voltaj dalgalanmaları vasıtasıyla hasar almış olabilir.

Geri
Yukarı