Ekran kartına güç gelmiyor

PORSHİUS

Kilopat
Oyun oynarken aniden ekranda görüntü gitti ve "Sinyal yok" uyarısı verdi. Bu arada bu olaydan önce mi sonra mi hatırlamıyorum kasadan hafif yanik kokusu gelmişti. Herneyse görüntü gittikten sonra kasayı arkadan kapatıp tekrar açtım ve görüntü geldi. Oyuna girdiğimde birkac dakika sonra yine ekran gitti; kasa calisiyor, oyun sesleri bir kac saniye devam ediyor ama görüntü yok. Arkadan kapatıp tekrar açtım oyuna girmedim internet de dolaştım hata vermeden saatlerce dolaştım.

Oyuna tekrar gireyim dedim yine hata verdi. Anormallik olgunu fark edip kasayi yani açık iken çalıştırdım ve sadece ekran karti faninin neredeyse donmuyor denilecek kadar az döndüğünü gördüm. Çıkardım temizledim bu sefer ekrana görüntü hiç gelmiyor ve kasayı calistirdiktan 15 saniye sonra kapanip açılıyor. Sorun tam olarak nedir?

Hocam, galiba RAM arızalı. Ekran kartı fanı ısınınca döner. Yine de kontrol edin. Geçmiş olsun.

Hocam, galiba RAM arızalı. Ekran kartı fanı ısınınca döner. Yine de kontrol edin. Geçmiş olsun.
RAM'lerden biri arizali olsaydi mavi ekran hatasi almaz miydim? Zamanında RAM lerden cok çekmiştim. Şimdi PC açıldı. Hocam ben bu RAM lerden cok fazla çektim. Neden boyle oluyor RAM'ler, 8 GB RAM onerir misiniz bana?

Bazen vermez hocam. CPU-Z ile Memory ve SPD sekmelerini paylaşırsanız yardımcı olabiliriz.

Birde hocam bilgisayarı Windows'dan kapatinca kapanıyor ama kasa çalışıyor arkadan kapatmam gerekiyor.
Bazen vermez hocam. CPU-Z ile Memory ve SPD sekmelerini paylaşırsanız yardımcı olabiliriz.
resim.png
Screenshot_2.png

Bunu alabilirsiniz. Anakartın güç bağlantısını kesin yani fişten çekin. Açma tuşuna uzun basıp bırakın. Tekrar açıp deneyin. Olmazsa BIOS pilini söküp 10 dakika sonra takıp deneyin.
n11.com'dan Kingston KVR1333D3N9/8G 8 GB DDR3 1333 MHz PC Bellek seçtim! Alışverişin Uğurlu Adresi'nde fiyatlar harika!

Belki de RAM yerleri bozuktur hemen RAM'lere suçu atmayalım. RAM'leri bazen okumayabilir hemen çöpe atmayın sağlam ürünü deneyin cıkarın takın yer değiştirin. Görüntü alana kadar farklı kombinasyonlar deneyin belki de sağlamdır çıkardığınız.

Geri
Yukarı