RX 580 ekran kartına güç gelmiyor

EyupAhrazoglu06

Centipat
Display Port'la monitörüm ekran kartına bağlıyken bilgisayarı açtığımda ekran kartıma güç gelmiyor. Üzerindeki Gigabyte yazısı dahi yanmıyor. Power'den bilgisayarı kapatıp Display Port'u çıkarıp açma tuşuna bastığımda ekran kartı ve bilgisayar sorunsuz şekilde çalışıyor. HDMI takılıyken de sorun yaşamıyorum. DP takılıyken bilgisayarı açamıyorum. Ekran kartımın ve monitörümün özelliklerini aşağıya yazıyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Ben satın alırken de böyle olduğu için sorun olarak görmüyorum ancak şimdi bilgisayarımı satıyorum ve insanlar bunu büyük problem olarak görüyorlar.

Gigabyte RX 580 Gaming GV-RX580GAMing-8gd 256 Bit GDDR5 8 GB ekran kartı.
AOC G2260VWQ6 21.5" 75 Hz 1ms (analog+HDMI+display) Full HD FreeSync oyuncu monitörü.

Son düzenleyen: Moderatör:
HDMI'lı bir monitörle denediğimde yine bu ekranla denemişim gibi HDMI olduğundan dolayı sorunsuz çalışıyor. DP takınca işler değişiyor işte.

DP olan bir monitörde dene. Aynı sorun olursa büyük ihtimalle ekran kartının DP portu hatalıdır.
DP olan bir monitörde dene. Aynı sorun olursa büyük ihtimalle ekran kartının DP portu hatalıdır.

Ekran kartı driverlarını güncellemekte işe yarayabilir belki.

Geri
Yukarı