Ekran kartına Intel soğutucu koyulursa kısa devre yapar mı?

Görselde kırmızı daire içerisine aldığım şeyler ile sanırım soğutucu bloğu sabitlemişler. Onları pense veya pense benzeri bir şey ile kıstırarak aşağı ittirirseniz bloğu çıkarabilirsiniz diye düşünüyorum. Benim eski pasif soğutmalı ekran kartlarımdan birisi de bu şekilde sökülüyordu.
Eki Görüntüle 2203476
Bu işlemleri yaparken ekran kartını bilgisayardan çıkarıp, elinize alın.

Nasıl sokcem kendim birkac gun once sokmeyi denedim.

Vidasını sökmemişim bir öyle deneyeyim.

Nasıl sökeceğim? Kendim birkaç gün önce sökmeyi denedim.
Kasadan mı nasıl sökeceğinizi soruyorsunuz, yoksa bloğu nasıl sökeceğinizi mi soruyorsunuz?

Kasadan sökmek için arka tarafta, görüntü kablolarının takıldığı bölüme doğru vidası bulunur. Ekran kartını kasadan söktükten sonra soğutucu bloğu sökmeye çalışmanızı öneririm. Kasanın içerisinde takılıyken sökmeye çalışırsanız ekran kartına veya başka donanımlara zarar verme ihtimaliniz daha yüksek.

Kasadan mı nasıl sökeceğinizi soruyorsunuz, yoksa bloğu nasıl sökeceğinizi mi soruyorsunuz?

Kasadan sökmek için arka tarafta, görüntü kablolarının takıldığı bölüme doğru vidası bulunur. Ekran kartını kasadan söktükten sonra soğutucu bloğu sökmeye çalışmanızı öneririm. Kasanın içerisinde takılıyken sökmeye çalışırsanız ekran kartına veya başka donanımlara zarar verme ihtimaliniz daha yüksek.

Hazır cıkarmısken ekran kartı termal macunu olarak ne önerirsiniz? Max 300 TL'ye cıkabilirim.

Hazır çıkarmışken ekran kartı termal macunu olarak ne önerirsiniz?
Termal macun piyasasına fazla hakim sayılmam. Genellikle eski ve fazla ısınmayan bilgisayarlarla uğraştığım için bilgisayarcılardan aldığım uygun fiyatlı termal macunları sürdüm. Termal macun önerisi için yeni bir konu oluşturabilirsiniz.

Geri
Yukarı