Ekran kartına su döküldü

blademasterkayle

Hectopat
Daha fazla  
Masada su vardı, elim çarpınca kasanın üstünden ekran kartına döküldü. Hemen PSU'yu kapadım. Kurutup bilgisayarı açtım. Fanlar dahil sorunsuz çalışıyor ama nasıl calıştığını anlamadım. Resmen ekran kartının üst devrelerine yağmur yağdı. Yapmam gereken ekstra bir şey var mı? Kapalı tutmalı mıyım?

Ekran kartınızı çıkartmalısınız kesinlikle çalıştırmayın içine su kaçtıysa oksitlenecektir. İçini açıp kurutmalısınız. Bir iki gün çalıştırmanızı tavsiye etmem. Geçmiş olsun

Masada su vardı, elim çarpınca kasanın üstünden ekran kartına döküldü. Hemen PSU'yu kapadım. Kurutup bilgisayarı açtım. Fanlar dahil sorunsuz çalışıyor ama nasıl calıştığını anlamadım. Resmen ekran kartının üst devrelerine yağmur yağdı. Yapmam gereken ekstra bir şey var mı? Kapalı tutmalı mıyım?

Çok iyi bir şekilde kurutman gerek yoksa oksit yapıp ekran kartı arızasına kadar gidebilir.

Bende eski laptopumda oyun oynarken içtiğim su boğazıma kaçmıştı ve bende o suyu o kadar yer varken laptopun üstüne tükürmüştüm. O zamanlar biraz cahil olduğumdan cihazı kapamamış oyunuma devam etmiştim. Yaklaşık 5 dakika sonra ise laptop fişi çekti. Anakartı yanmıştı. :D

Çok iyi bir şekilde kurutman gerek yoksa oksit yapıp ekran kartı arızasına kadar gidebilir.
Zaten iyice kurutmuştum şimdi bidaha iyice etrafına falan baktım zaten sadece bir bölüme yağdı oradan da içeriye sızması imkansız, acil işlerim olduğundan açmak zorundayım. Umarım bir arıza çıkmaz, şansa bir de yeni ekran kartı da almam imkansız çünkü daha yeni 144Hz monitör almıştım. 😕

Geri
Yukarı