Bilgisayara su döküldü

Bilgisayarında sorun çıkar mı? (önce konuyu okuyunuz)

• Oy verenlerin toplamı
    29

FAT1HIYY3

Decapat
Makaleler
2
Merhaba arkadaşlar. Arkadaşımın laptopuna su döküldü ama öyle dolu dolu değil. Ne olmuş bilmiyorum ama camsil ile camları mı siliyor ne yapıyor? Bir bakmış ki bilgisayarının üstü su olmuş yani her tarafa damla damla su dökülmüş. Klavye çalışıyor ve ekranında sorun yok ama bana sordu bir şey olur mu bende buraya sordum yani hiç bilgisayarıma su dökülmedi ben nereden bileyim bir de camsil ile dökülmüş yani 1 bardak su döküldü falan değil. Ben bu olayı yaşamadım ondan bilmiyorum. Şu anda bir sorun yok ama sizce bir sorun çıkar mı? Benim fikrim: Ekrana bir şey olabilir ekranın birleştiği kısma su sıçradıysa ama arkadaş bilmiyor sıçramış mı oraya sıçramamış mı? Direkt mikrofiber bez ile sildim diyor.

Merhaba arkadaşlar. Arkadaşımın laptopuna su döküldü ama öyle dolu dolu değil. Ne olmuş bilmiyorum ama camsil ile camları mı siliyor ne yapıyor? Bir bakmış ki bilgisayarının üstü su olmuş yani her tarafa damla damla su dökülmüş. Klavye çalışıyor ve ekranında sorun yok ama bana sordu bir şey olur mu bende buraya sordum yani hiç bilgisayarıma su dökülmedi ben nereden bileyim bir de camsil ile dökülmüş yani 1 bardak su döküldü falan değil. Ben bu olayı yaşamadım ondan bilmiyorum. Şu anda bir sorun yok ama sizce bir sorun çıkar mı? Benim fikrim: Ekrana bir şey olabilir ekranın birleştiği kısma su sıçradıysa ama arkadaş bilmiyor sıçramış mı oraya sıçramamış mı? Direkt mikrofiber bez ile sildim diyor.
Arkadaş ne olur ne olmaz bi kasayı açıp pirince yatırıp 1 gün bekletsin

Pirince yatırın.

Tabi benim fikrim çıkmaz ama çıkarsa ekranda çıkabilir diye düşünüyorum.Ayrıca laptopuna önceden bir kez daha olmuştu böyle bir şey ama dediğine göre aradan sıyırmış

dediğine göre çok dökülmemiş camsili bilgisayara sıkınca her taraf su parçacıkları olur ya öyle olmuş arkadaşa kendisi sistemi açmaktan korkuyor bozarım falan diye
Bu tür elektronik cihazlar ıslanabilir. Bu tür kaza durumlarında önemli olan parçanın kurumasından emin olmak.

Muhtemelen sıkıntı olmaz ama tüm laptopu bir günlüğüne pirinç içerisinde bekletmekte fayda var biraz nemini alır. Umarım yapışkan bir şey dökülmemiştir(kola vs.) Geçmiş olsun.
Camsil dökülmüş.Ne yapıyordun camsil ile dedim boşver sen onu diyor. 🤣
Bu tür elektronik cihazlar ıslanabilir. Bu tür kaza durumlarında önemli olan parçanın kurumasından emin olmak.
Bilgisayarını sökmeden yapabilir mi bir şeyler.Yani arkadaşım diyor ki bozarım ben şansımı biliyorum.😅

Geri
Yukarı