Çözüldü Ekran kartına sürülen macun nedir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

xDaxer

Picopat
Merhaba. Ekran kartım serin çalışıyordu bir YouTube videosundan sonra thermal grizly markasına denk geldim ve soğutma performansı iyiydi. Ben de neden değiştir miyim diye kendime sordum ve değiştirmeye karar verdim. Macun 29 Aralık'ta elime ulaştı ve karta düzgün bir şekilde uyguladım. İlk bir iki gün sorun olmadı sonradan ise ısı anında fırladı anlamadım macun sahte olma olasılığı var mıdır acaba? Orijinal macun önerisi alabilir miyim? Resimleri yüklüyorum ilk uygulama hali ve sonra nasıl performans vermesine bakınız. Macunda elime açık bir şekilde ulaştı ben hydronaut sipariş vermiştim ama elime üst model Kryonaut geldi açık ve kullanılmış şekilde. İlk başta sevinmiştim ama performans olarak eskisinden daha kötü oldu bu günde macunu iade ettim. Yardımcı olursanız sevinirim fikirleriniz ve satıcı tavsiyelerinizi bekliyorum. İlk hali ve ikinci hali resimleri.

Hocam yanlış anlamayın, bilmediğim için soruyorum. Ekran kartına macun mu sürülüyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
GPU dediğimiz ekran kartının ortasındaki çiptir aslında ve onlara da aynı normal işlemciler (CPU) gibi termal macun uygulanır.

Graphics-Card-Components.jpg
Evet sürülür hocam fakat garantiniz gider haberiniz olsun. İşlemciye sürülmeye nazaran biraz daha bilgi sahibi olmanız gerek.2.el ekran kartını aldığımda ilk yaptığım işlemdir. Bayağı sıcaklık farkı olur.

Geri
Yukarı