Ekran kartına termal macun önerisi

xqruarp

Centipat
Makaleler
1
Daha fazla  
RAM
Corsair 16 gb(8+8)
Ekran kartı
Sapphire RX580 4gb ddr5
Anakart
MSI M3 H170
İşlemci
Intel i5-6600
80 TL'ye kadar bütçeyle(+10) alabileceğim sorun çıkartmayacak macun önerir misiniz?
Ekran kartı ağırlıklı bakıyorum. Tam model adı Sapphire Radeon RX580 nitro 4gb ddr5.

Ekran kartında ki veya her hangi bir yerde ki termal ped üzerine termal macun sürülebilir mi ve kirlenmiş(toz bulaşmış ve yayılmış) termal pedi sökmeli miyim ne yapmalıyım?

Bulduklarım ve arasında kaldıklarım:​

Archon mx-4

ID-COOLING ID-TG15​

Halnziye HY-P13

Maxtor CTG8C

Son düzenleme:
Normalde bunu öneriyordum:
Ben Cooler Master Mastergel Maker kullandım en son iki kere (farklı bilgisayarlarda) gayet performanslıydı. Isı iletkenliği 11 ama daha düşüğünü isterseniz Mastergel Pro var. Fakat fiyatı biraz yüksek maalesef. MX-4'ü de düşünmüştüm ancak termal iletkenliği hakkında kendi sitesinde bir şey bulamadım bir de kopya ürünü mevcut olduğu için Mastergel tercih ettim ki nano partiküllü/elmas olması açısından iyi de oldu.
Ama son fiyatlardan sonra ben de kararsız kaldım. Bütçeniz varsa alınabilir ama f/p ürünü olarak daha mantıklı bir şey önerebilen çıkarsa iyi olur. Gerçi piyasadaki ürünler de belli de işte umut fakirin ekmeği...

Not: Kalın yazmayı kapatmak için "B" simgesine dokunun.
1650494657881.png

Normalde bunu öneriyordum:

Ama son fiyatlardan sonra ben de kararsız kaldım. Bütçeniz varsa alınabilir ama F/P ürünü olarak daha mantıklı bir şey önerebilen çıkarsa iyi olur. Gerçi piyasadaki ürünler de belli de işte umut fakirin ekmeği...

Not: Kalın yazmayı kapatmak için "B" simgesine dokunun.
Eki Görüntüle 1366022

Ben de aslında Cooler Master MasterGel maker almak istiyordum ama fiyatı benim için yukarıda sayılır. Yazdıklarım arasından ya da farklı bir önerisi, bilgisi olan arkadaş varsa çok yardımı dokunur.

Tuşa bastım açık ve kapalı şekilde denedim ama düzelmemişti bug oldu sanırım.

Maxtor CTG8 Macunu deneyimledim. Kağıt üstündeki ısı iletkenliği gerçeği yansıtmıyor bence. MX4 İle kıyasladığımda stres testinde 1.5-2 derece daha sıcak sonuçlar aldım. Isı iletkenliği 14 olan Cooler Master Cryofuze denemiştim o da MX4’den 1 derece kadar daha düşük sonuç vermişti. Phanteks marka macun denemiştim, ısı iletkenliği 4 civarı olmasına rağmen MX-4 ile aynı sonuçları vermişti. Isı iletkenliğine göre macun seçmek yanıltıcı oluyor. Isı iletkenliğindeki kilit nokta pazarlama taktiği.

Kargo ücretsiz, 88,74₺'ye geliyor. Ancak ekran kartı konusunda deneyimli arkadaşlar yanıtlarsa daha verimli olacaktır. İyi günler.

Maxtor CTG8 Macunu deneyimledim. Kağıt üstündeki ısı iletkenliği gerçeği yansıtmıyor bence. MX4 İle kıyasladığımda stres testinde 1.5-2 derece daha sıcak sonuçlar aldım. Isı iletkenliği 14 olan Cooler Master Cryofuze denemiştim o da MX4’den 1 derece kadar daha düşük sonuç vermişti. Phanteks marka macun denemiştim, ısı iletkenliği 4 civarı olmasına rağmen MX-4 ile aynı sonuçları vermişti. Isı iletkenliğine göre macun seçmek yanıltıcı oluyor. Isı iletkenliğindeki kilit nokta pazarlama taktiği.
Bir sonraki macunu Maxtor deneyecektim yorumun için teşekkür ederim.
80 TL'ye kadar bütçeyle(+10) alabileceğim sorun çıkartmayacak macun önerir misiniz?
Ekran kartı ağırlıklı bakıyorum. Tam model adı Sapphire Radeon RX580 nitro 4gb ddr5.

Ekran kartında ki veya her hangi bir yerde ki termal ped üzerine termal macun sürülebilir mi ve kirlenmiş(toz bulaşmış ve yayılmış) termal pedi sökmeli miyim ne yapmalıyım?
Uzun yıllardır MX-4 kullanırım fakat bir değişiklik yapıp bu sefer Halnziye P13 aldım gerçekten pişman etmedi. İşlemcide MX-4'ten 2derece daha düşük ama ekran kartında yükte 4 derece kadar fark etti. Arada ki gr farkı ve derece farkı kafana yatıyorsa Halnziye P13 tavsiye ederim. Aksi taktirde MX-4 al geç hiç uğraşma.

Bir sonraki macunu Maxtor deneyecektim yorumun için teşekkür ederim.

Uzun yıllardır MX-4 kullanırım fakat bir değişiklik yapıp bu sefer Halnziye P13 aldım gerçekten pişman etmedi. İşlemcide MX-4'ten 2derece daha düşük ama ekran kartında yükte 4 derece kadar fark etti. Arada ki gr farkı ve derece farkı kafana yatıyorsa Halnziye P13 tavsiye ederim. Aksi taktirde MX-4 al geç hiç uğraşma.

Benim için ekran kartı daha önemli işlemci çok sorun olmuyor benim için. Şimdi p13 ekran kartında 4 derece daha mı sıcak oluyor tam anlamadım.

Bence ne olursa olsun kendiniz sürmeyin. Ben Gigabyte ekran kartıma zamanında 12.5KW'lik termal macun aldım. Ama pek etkili olmadı. Yetkişi servis 13.5 KW'lik termal macun kullanıyor. Piyasada satılmayan en kaliteli termal macunları kullanıyorlar. Ayrıca termal padleride değişmesi gerekiyorsa onları da değiştiriyorlar. Bence yetkili servise gönder. Hem temiz işcilik, güvenli işlem, hem de Max kalite malzeme ile yaptırmış olursun.

Geri
Yukarı