Ekran kartına yük binince görüntü gidiyor

Yer
Kastamonu
Arkadaşlar durum vahim,
Sistem.
FX 6100.
FSP 450 watt +80 Plus.
XFX HD 6850 Black Edition.
4+2 GB DDR3 RAM.
HDD Samsung.
× Arkadaşlar 1 hafta önceden böyle bir sorun yoktu, Sleeping Dogs yükledim ekran kartına yük binip ekran siyah oldu ama PC kapanmadı.
× Fortnite oynadım sıkıntı çıkmadı ama 3. elden sonra ekran beyaz oldu ama PC kapanmadı. PC'ye restart atınca görüntüde bir sıkıntı olmuyordu.
× Dün bilgisayarcıdan termal macun alıp sürdüm dikkatli bir şekilde, hem işlemciye hem de GPU'ya, CPU'nun sıcaklığı bayağı azaldı, GPU nunda.
Tekrar Fortnite atayım dedim oynarken görüntü gitti ve sinirlenip kapattım PC'yi,
Fortnite'yi Ultra da da oynamıyorum arkadaşlar, performans alfada oynuyorum. Ayarlar en düşükte...
Yaklaşık 45 dakika sonra fişi takıp çalıştırdım.
Google girip bu yazıyı PC'den yazacaktım ( şu anda telefondan yazıyorum) Technopat'ın sitesine girince beyaz ekran verdi. Çok şaşırdım...
× Sadece Technopat'a girmiştim, ekran kartına yük de binmedi... MSI Afterburner'de sıcaklık değeri boşta 42~43.. Sorunu çözen var mıdır?
5 yıldır hiç iyi bir PC olmadı, topladıklarım ikinci el... Ürünlerimi dikkatli toplamıştım.
Fakat artık PC sorunlarıyla ve düşük FPS ile uğraşmak metal sağlığımı bitirdi.

IMG_20220413_174129.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar durum vahim,
Sistem.
FX 6100.
FSP 450 watt +80 Plus.
XFX HD 6850 Black Edition.
4+2 GB DDR3 RAM.
HDD Samsung.
× Arkadaşlar 1 hafta önceden böyle bir sorun yoktu, sleeping dogs yükledim ekran kartına yük binip ekran siyah oldu ama PC kapanmadı.
× Fortnite oynadım sıkıntı çıkmadı ama 3. elden sonra ekran beyaz oldu ama PC kapanmadı. PC'ye restart atınca görüntüde bir sıkıntı olmuyordu.
× Dün bilgisayarcıdan termal macun alıp sürdüm dikkatli bir şekilde, hem işlemciye hem de GPU'ya, CPU'nun sıcaklığı bayağı azaldı, GPU nunda.
Tekrar Fortnite atayım dedim oynarken görüntü gitti ve sinirlenip kapattım PC'yi,
Fortnite'yi Ultra da da oynamıyorum arkadaşlar, performans alfada oynuyorum. Ayarlar en düşükte...
Yaklaşık 45 dakika sonra fişi takıp çalıştırdım.
Google girip bu yazıyı PC'den yazacaktım ( şu anda telefondan yazıyorum) Technopat'ın sitesine girince beyaz ekran verdi. Çok şaşırdım...
× Sadece Technopat'a girmiştim, ekran kartına yük de binmedi... MSI Afterburner'de sıcaklık değeri boşta 42~43.. Sorunu çözen var mıdır?
5 yıldır hiç iyi bir PC olmadı, topladıklarım ikinci el... Ürünlerimi dikkatli toplamıştım.
Fakat artık PC sorunlarıyla ve düşük FPS ile uğraşmak metal sağlığımı bitirdi.

Eki Görüntüle 1358941

Ekran kartına yük binince böyle bir sorun oluyorsa güç kaynağı yeterli enerjiyi vermiyor olabilir.

Ekran kartına yük binince böyle bir sorun oluyorsa güç kaynağı yeterli enerjiyi vermiyor olabilir.
Ekran kartı sizlere ömür hocam, sinyal vermiyor artık, babam İstanbul dan gelince bilgisayarcıya falan verir başka pc de açarsa benim lcde sıkıntı vardır, çalışmaz ise sizlere ömür

Geri
Yukarı