Ekran Kartında Çekirdek Hızı Ne Kadar Fark Eder?

mtk007

Hectopat
Merhabalar, ben 20 gün içerisinde GTX 750 ti almayı planlıyorum fakat farklı markalar farklı çekirdek hızı sunmuşlar. Mesela Msi 1085 Mhz, Asus 1129Mhz, EVGA 1189 Mhz çekirdek hızı ile satıyor. Kafamı kurcalayan şey çekirdek hızındaki 100Mhz performansa ne kadar fark yapar? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

1-2 FPS fark yaratır genelde. 5 FPS'yi geçmez diye düşünüyorum.

Tabii olayı FPS'ye indirgemek doğru değil. Yüzdelik performans artışı önemli. Buna da kabaca %1~3 diyebiliriz. Belki 5.

Mesela bu incelemede frekans değerleri farklı olan 2 ekran kartının verdiği performans karşılaştırılıyor:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ya beni şüphede bırakan şey şu, gtx 750 ti EVGA modeli ile shadow of mordor 1080p çözünürlükte ultra ayarlarda ortalama 57 FPS görmüş video'su da var. Fakat technopatta asus modeli ile bir test yapıldığında 20 fps civarında geziyor. Yardımcı olabilir misiniz acaba hangisini almalıyım? Fiyatları aynı bu arada.

Edit: video bu
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bakın video'yu izlediniz mi? Hatta you tube üzerinden video'yu çeken adamın açıklama kısmında sistem özelliklerini de yazmış, hangi ayarda kaç fps aldığını da yazmış, 4K çözünürlükte orta ayarlarda ortalama 46 FPS almış. Videoyu izledikten sonra yorumunuzu yaparsanız "mete karataş" sevinirim.

Edit: Farklı bir kart değil o video'daki, GTX 750 ti EVGA FTW

Son düzenleyen: Moderatör:
Bakın video'yu izlediniz mi? Hatta you tube üzerinden video'yu çeken adamın açıklama kısmında sistem özelliklerini de yazmış, hangi ayarda kaç fps aldığını da yazmış, 4K çözünürlükte orta ayarlarda ortalama 46 FPS almış. Videoyu izledikten sonra yorumunuzu yaparsanız "mete karataş" sevinirim.

Edit: Farklı bir kart değil o video'daki, GTX 750 ti EVGA FTW
Sen herhalde arkadaşın dediğini okumadın. Demiş ki ''Ya beni şüphede bırakan şey şu, gtx 750 ti EVGA modeli ile shadow of mordor 1080p çözünürlükte ultra ayarlarda ortalama 57 FPS görmüş video'su da var. Fakat technopatta asus modeli ile bir test yapıldığında 20 fps civarında geziyor.'' Demiş anladın mı ? Sende demişsin ki aynı kart 4k'da orta ayarlarda demişsin Technopat'ın GTX750Tİ incelemesini izleseydin anlardın nasıl bu kadar yüksek FPS alır diye.Technopat'ın videosunda 1080p'de ultra da bile kasıyor ama videoada ultra da 1080p'de kasmıyor demiş

Technopattaki gtx 750 ti asus iken, o videodaki EVGA, ben de diyorum ki, bu fark nasıl oluyor, EVGA mı almalıyım ASUS mu? Bu arada EVGA 25 W'lık ek güç girişine ihtiyaç duyuyor.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı