Ekran Kartında Galax Tercih Edilir Mi?(Nvidia GTX 970)

Doruk Özcan

Hectopat
Daha fazla  
Yorumlarınız için sağ olun fakat O.C. ile hiç uğraşmadım ama uğraşmaya biraz eğilimim var fakat bunu alınca yakarım korkusu ile kullanamam. Bütçemi biraz aşıyor da ek olarak pek bir getirisi var mı o 300 TL ile? Yorumlarınız için tekrar çok sağ olun.

Evet öneririm, gönül rahatlığıyla sisteminizde kullanabilirsiniz.
Yorumlarınız için sağ olun fakat O.C. ile hiç uğraşmadım ama uğraşmaya biraz eğilimim var fakat bunu alınca yakarım korkusu ile kullanamam. Bütçemi biraz aşıyor da ek olarak pek bir getirisi var mı o 300 TL ile? Yorumlarınız için tekrar çok sağ olun.

GALAX GTX 970 HOF modelinde Hyper Boost Technology kullanılıyor. PCB 'nin üzerinde bir buton var ona basarsanız fan hızını %100 ' e sabitliyor ve ekran kartının power limitini biraz daha üst seviyelere çekiyor. Yaklaşık %33 oranında bir overclock yapılabiliyor ( Core Clock: 1585 MHz, Memory Clock: 1955 MHz) ve bu halde 3D mark11'de maksimum 65 dereceye çıkıyor. Bu sebeple şuanda en iyi performans alabileceğiniz GTX 970 modeli HOF modelidir. Böyle bir overclock potansiyeli ve düşük sıcaklık azımsanacak gibi değil. Bütçe varsa tercih edilebilir.

GALAX GTX 970 HOF modelinde Hyper Boost Technology kullanılıyor. PCB 'nin üzerinde bir buton var ona basarsanız fan hızını %100 ' e sabitliyor ve ekran kartının power limitini biraz daha üst seviyelere çekiyor. Yaklaşık %33 oranında bir overclock yapılabiliyor ( Core Clock: 1585 MHz, Memory Clock: 1955 MHz) ve bu halde 3D mark11'de maksimum 65 dereceye çıkıyor. Bu sebeple şuanda en iyi performans alabileceğiniz GTX 970 modeli HOF modelidir. Böyle bir overclock potansiyeli ve düşük sıcaklık azımsanacak gibi değil. Bütçe varsa tercih edilebilir.
İlk olarak yorumun için çok teşekkür ediyorum, hocam açık konuşmak istiyorum O.C işlemiyle ucundan kıyısından köşesinden alakam yok o yüzden ben bu ekran kartını senin yorumunla almayı düşündüm fakat benim gibi 0 bilgiye sahip bir kullanıcı bunu kolayca yapabilir mi? Ve alırsam hangi siteden almamı önerirsin veya ithalatçısından mı?

Ben şöyle bir sistem toplamıştım anakartın bütçesini kısmalı mıyım sizin dediğiniz modeli alırsam? 4000 TL civarı bir bütçem var 4200-4300 e sarkabilir sorun olmaz neticesinde daha uyguna bulunur ben görslei bulunsun diye Vatan' dan topladım.

Dosya Ekleri

• Gamer PC.JPG
    Gamer PC.JPG
    55,8 KB · Görüntüleme: 532
Öncelikle bileşenlere giden voltaj değerini manual olarak yükseltmedikçe (dengesizce) bir zarar vermeniz söz konusu değil. Ancak stabiliteyi bozabilirsiniz bir an için (aşırı yüksek değerler girdiğinizde) buna rağmen ardından GPU ya da Memory clock değeri tekrar eski değerine gelir ve tekrar stabil bir performans sergiler. Ayrıca high end kartlar ekseriyetle - abartmamak şartı ile - yüksek voltaja dayanıklıdır.

Alttaki link Türkiye' deki (kayıtlı) en ucuz fiyatlı HOF modeli neredeyse o ASUS ROG modeliyle aynı fiyatta bu yüzden anakartın bütçesini kısmanıza gerek yok.

www.eksenbilgisayar.com: GALAXY (97NQH6DND2TX), GTX 970 HOF, 4GB GDDR5, 256 Bit, Ekran Kartı

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı