Ekran kartında sogutma farkları nelerdir?

Burak tanriverdi

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaslar ben amd r9 280 ekran kartini almayi dusunuyorum. Sogutma olarak sapphire marka almayi dusunuyorum. Asus ile sapphire arasında 90 tl gibi bir fiyat farki var. Bu fiyat farki nelerden kaynaklaniyor? Performans olarak duşüşü yaşanır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Asusun bir çok avantajı var sadece soğutma değil fakat R9 280 serisinde Asus sorunlu Artifact yaşanabiliyor o yüzden Msi tercih edin.
  • Daha soğuk.
  • Daha sessiz.
  • Daha kaliteli teknik servis.
  • Daha şık tasarım.

Ayrıca Sapphire markalar diğer markalara göre daha sorunlu olabiliyor. Örneğin ısınma sorunu , ani Fps düşüşleri vs. O yüzden arkadaşın da dediği gibi Msi markasına yönelebilirsiniz.

MSI GTX 960 düşünebilirsiniz. Soğutma sistemi olarak en iyisi. ayrıca aşırı sessiz ve hatta ben de geçen farkettim.. Ekran kartı soğutucu fanları sıcaklık belli bir dereceye ulaşmadığı sürece fanları çalıştırmıyor ve ses yapmayı engelliyor.. kullanıyorum ve memnunum.

Arkadaşlar bendede shaphire s7 265 ekran kartı var fakat bazen boşta 300 gpu mhz 150 mem mhz ile çalışıyor ısı 40 derece oyuna girince artmıyor performans düşüyor. bazende boştayken 1400 gpu mhz 925 mem mhz ile çalışıyor derece 60-65 sıcaklık veriyor. Bunu boşta düşük oyunda yüksek çalıştırma ayarı varmı. Kart otomatik ayarlamıyor galiba

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı