Ekran kartında tek fan yeterli mi?

Jvb Jagermeister

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar. Gigabyte'ın GTX 1050Ti modelini almayı düşünüyorum. Ama alacağım kart tek fanlı. Sizce bir sıkıntı olur mu? Isınma falan yaşar mıyım? Isınma yüzünden performans kaybı yaşar mıyım? 800 TL veriyoruz sonuçta. Paramız heba olmasın. Sonradan pişmanlık yaşamayayım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben kendim 1050 Tİ tek fanlı model kullanıyorum. MSİ masaüstü bilgisayarla beraber geldi. MSİ nasıl bir ayar yaptı bilmiyorum ancak kartımın frekansı normal 1050 Tİ OC modellerinin dahi üzerine çıkıyor. Tek fanlı olmasına rağmen hiç 67 üzerine çıkmadı sıcaklık. 1050 Tİ için tek fan sorun değil. Daha güçlü kartlar için problem olabilir.

Vay be. Çift fanlı Gaming X versiyonunu 700 liraya almıştım tek fanlılar 800 olmuş.

Alabilirsiniz. Isınan bir kart değil. Şu ana kadar hiç bir oyunda fanların çalışmıyor bile. 60 dereceye kadar fanları kullanmıyor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı