Ekran kartındaki fan sayısı arttıkça kalite artıyor mu?

Ubeydullah44

Centipat
Daha fazla  
Ekran kartlarına biraz baktım. Yanlış görmediysem. Fan sayısı çok olan ekran kartları daha pahalı oluyor. Gerçekten fan sayısı arttıkça kalitede artıyor mu? Tek fanlılar düşük modeller mi?
Bir de kasam küçük kasaysa sıkıntı çıkar mı büyük ekran kartında?

Ekran kartlarına biraz baktım. Yanlış görmediysem. Fan sayısı çok olan ekran kartları daha pahalı oluyor. Gerçekten fan sayısı arttıkça kalitede artıyor mu? Tek fanlılar düşük modeller mi?
Bir de kasam küçük kasaysa sıkıntı çıkar mı büyük ekran kartında?

Kasanızın marka modelini biliyorsanız web sitesine girerek GPU destek mesafesinin paylaşıldığını görebilirsiniz ya da kendini ölçebilirsiniz. Ne kadar küçük kasa bilemiyorum ama önemseyin bu durumu. Artık üst seviye kartlar ısındığı için blokları büyük olduğundan hem ciddi boyutta kalın hem de uzun.

Diğer sorunuza arkadaşlar cevap vermişler. Daha sessiz ve serin bir deneyim için 3 fanlı modeller bulunuyor fakat onu bile yaparken çok kötü ürünler piyasaya sürenler var. Misal Gigabyte Aorus gibi bir şaheser ürettiği için Gaming OC bilmem ne gibi kartlarında bilerek aşırı sesli ve ona rağmen yine de ısınan kartlar piyasaya sürebiliyor. Bu da bir detay. 3 fanlılarda alüminyum blok ve bakır boru uzunluğu değiştiği için fiyat görece yükseliyor. Onu fırsat bilip ciddi olarak fiyat farkı koyabiliyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı