Çözüldü Ekran kartından gelen görüntü bozuk

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ciklat

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar normalde 1.5 aydır (laptopla)kullandığım monitörü ne bu sefer de PC alıp onu bağladım (PC'deki ekran kartı RX 580) aynı modelden elimde 3 tane var, hepsini HDMI ile test ettim ve sıkıntı çıkmamıştı. Lakin PC'den DP kabloyla ekrana görüntü verirken ilk 1 saat sıkıntı çıkmadı sonraki süreçte ise arada ekran gri oluyordu pikseller değişiyordu bunun nedeni ise kabloyu çünkü kabloyu oynattığımda sorun çözülüyordu. Sorunu çözdükten 2 saat falan sonra bu sefer kesilme ve pikselleşmeler arttı ve bende DP kablosunu çıkarma kararı aldım... Almaz olaydım DP kablosuna elimi attığım anda ekran siyahlaştı ve DP kablosuyla artık görüntü alınamıyor. HDMI ile ise görseldeki gibi görüntü alınıyor.

Dosya Ekleri

• IMG_20240407_025527.jpg
    IMG_20240407_025527.jpg
    171,8 KB · Görüntüleme: 56
Çözüm
Hepinize teşekkürler arkadaşlar, ekran kartı değişimi yaparak işi çözdüm. Şu anda da başka bir sorun çıktı (PC mikrofonu öndeki girişlerden algılamıyor arka tarafa taktığımda ise mikrofonu algılıyor lakin bu sefer de kulaklığın hoparlörü çalışmıyor(jak girişi bozuk değil çünkü hoparlörün jakını girişe takınca algılıyor.).) Onun içinde yeni bir konu açacağım.
En son çare başka bir ekran kartını takacağımda şimdi driver çöktüğü için drivirlardada sıkıntı olma ihtimali varda ben baktım her şey güncel yani öyle gözüküyor.

Elindeki model ASRock ben yarın güzel bir tane DP kablosu alacağım da şu driver meselesi aklımı çeldi yani bu işi yazılımla halletsem iyi olurdu. Ayrıca ekran kartlarından birini arkadaşa satacağım büyük ihtimal diğerini de son çare olarak deneyeceğim.

VBIOS yüklemeyi dene. Çözülürse hiç uğraşmazsın, hazır görüntü de var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hepinize teşekkürler arkadaşlar, ekran kartı değişimi yaparak işi çözdüm. Şu anda da başka bir sorun çıktı (PC mikrofonu öndeki girişlerden algılamıyor arka tarafa taktığımda ise mikrofonu algılıyor lakin bu sefer de kulaklığın hoparlörü çalışmıyor(jak girişi bozuk değil çünkü hoparlörün jakını girişe takınca algılıyor.).) Onun içinde yeni bir konu açacağım.

Çözüm

Geri
Yukarı