Ekran kartından gelen sürtünme sesi

RowIinq

Hectopat
Daha fazla  
Bu ses nedir? Bir sorun yapar mı? Ekran kartında fan çalışmıyorken sorun yok ama fan çalışmaya başlayınca bu seste beraberinde devam ediyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Videoda sesin olduğu bölümlerde fan çalışıyor ama sonlara doğru fan durunca ses gidiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
1 buçuk senedir bu şekilde kullanıyorum eğer bu ses cw sesi ise. Bir sorun yok.

Yeni konu açmak için 1 saat beklemek gerekiyor sabah işe gideceğim bekleyecek vaktim yok uyumam gerekli bir sorum olacaktı yardımcı olursanız tabii.
İşlemci sıcak hava üfürüyor onu nasıl çözeriz?
ASUS A320M-C rev2.0 anakart.
R5 1600 12 nm 3.2 GHz işlemci.

Coil whine sanırsam bir sorun olmaz, benim kartta da var kulaklık takınca duymuyorum zaten.

Yeni konu açmak için 1 saat beklemek gerekiyor sabah işe gideceğim bekleyecek vaktim yok uyumam gerekli bir sorum olacaktı yardımcı olursanız tabii.

Donanımdan pek anlamam belki macunu eskimiştir, fan düzgün çalışmıyordur, tozlanmıştır veya fazla yük biniyordur bilmiyorum.

Bu ses nedir? Bir sorun yapar mı? Ekran kartında fan çalışmıyorken sorun yok ama fan çalışmaya başlayınca bu seste beraberinde devam ediyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Videoda sesin olduğu bölümlerde fan çalışıyor ama sonlara doğru fan durunca ses gidiyor.

Coil wine gibi gelmedi, sanki bir yere sürtüyormuş gibi geldi bana.
Benim karttada var CW, daha çok ufak elektrik cızırtısı gibi ve sürekli geliyor kesik kesik değil.

CW olup olmadığını anlamak için ekran kartının fanını tut oyunu çalıştır bakalım ses geliyor gelmiyor mu. (5-10 sn tutmaktan zarar gelmez)

Sıcak hava üflemesi normal, burda önemli olan işlemcin kaç dereceye çıkıyor. Anormal bir durum varsa dereceden anlaşılır.

Coil wine gibi gelmedi, sanki bir yere sürtüyormuş gibi geldi bana.
Benim karttada var CW, daha çok ufak elektrik cızırtısı gibi ve sürekli geliyor kesik kesik değil.

CW olup olmadığını anlamak için ekran kartının fanını tut oyunu çalıştır bakalım ses geliyor gelmiyor mu. (5-10 sn tutmaktan zarar gelmez)

Sıcak hava üflemesi normal, burda önemli olan işlemcin kaç dereceye çıkıyor. Anormal bir durum varsa dereceden anlaşılır.
65-70 derece civarlarında çalışıyor işlemci. Ayrıca ekran kartını deneyip yanıt vereceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı