Ekran kartından gelen tiz ses

kadirgokhann

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarımı yeni topladım, bir sorun yoktu. Şimdi ise bir tiz sesi geliyor. Büyük ihtimal ekran kartından. Neden olur bu? Ekran kartı zorlanınca yapıyor sadece. Mesela CS:GO oynarken sürekli ESC'ye basıyorum, menü gelince gidiyor, bi anlıgına FPS düsüyor, sonra devam tekrar. GTX 1060 var 6 GB MSI AERO. MSI B350M PRO-vd+ kasa ise Cooler Master'in PSU'lu bir kasası.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorun çıkarak bir şey değil, ekran kartında bulunan bobinlerin yük arttığında fazla titremesinden oluşan bir durum. Ürünü servise yollayıp değişim ya da ücret iadesi talep edebilirsiniz.

144 hz'de kullanıyorsanız pek rahatsız edeceğini sanmam. Gtx 1080 kullanıyorum aynı ses bendede var. Çok rahatsız ediyorsa gönderin. Lakin yeni gelecek olandada aynı sorun olabilir. Şans işi.

Asım bey Gigabyte Z370 Aorus Ultra Gaming anakartını kullanıyorum. Profilinizde sipariş ettiğinizi duydum. İçinden çıkamadığım bir kaç konu var acaba yardımcı olurmusunuz ?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı