Windows XP İnternette Sayfa Kaydırırken Ekran Kartından Gelen Tiz Ses

Serkan Çorbacı

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Bende windows 7 var idi. Bilgisayarın hantallaşması üzerine XP SP3 kurdum. Tüm driver ları kurdum güzel bir şekilde. Fakat chrome'da veya başka bir internet tarayıcısında mouse ile scroll yaptıgımda yani sayfayı aşağı doğru indiriken pc kasasından kısık bir ses ile tiz sesi geliyor. Windows 7 de ve 8 de bu yoktu. Bende ekran kartını onboard girişe taktım. Ses ortadan kayboldu. Fakat ekran kartımı kullanamayacakmıyım bu yüzden ? Normal sistem dosyalarında ise bu sorun yok. Ekran kartı ile çözüm nedir ? Sorunun PSU'da olduğunu düşünmüyorum. Sadece XP'de yapıyor bu sesi. Hatta daha güçlü bir ekran kartı daha takmıştım Windows 7 iken. Aynı PSU'ya ama ses yoktu. Sadece XP'de bu ses var.
Bu arada Technopat'ın uzun süredir YouTube ve Forumunu takip etmekteyim. Üyeliği yeni açtım. Yani demeyin yeni üye olmuş konu açmış. Hemen daha önce çok forumda konu açtım :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Kesinlikle katılıyorum,
artık desteklenmeyen bir işletim sistemini neden kullanıyorsunuz ?

Gelen ses bu arada parazit gibi mi , yoksa ufak hdd. seslerine mi benziyor ?

Sistemim iyi olmadığından ve özlediğimden ötürü kullanıyorum internette gezmek ve cs oynamak için sistem :

• 2 GB DDR2 800 MHz RAM
  • İntel Pentium Dual Core e5200 2.50 GHz 2 CPu
  • Foxcoon Anakart
  • Ati Radeon HD 2400 Pro 256 MB 64 Bit - Nvidia gForce G100 512 MB 64 Bit ( Bu kartı denemedim ses çıkarıyormu diye)
  • PSU 300 W

Daha önce AMD Radeon HD 5450 2 GB Kullanıyordum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı