Ekran kartından gelen tiz sesi

IsBestOnLy

Centipat
Merhaba arkadaşlar. Şöyle ilgini bir sorunum var mesela boştayken ses yok CS:GO oynuyorum "fpsmax 400"deyken ve üzeriyken böyle hafif bir tiz sesi diye bir ses geliyor ama çok dikkatli dinleyince duyabiliyorum. Kasayı açıp kulağımı koyduğumda ekran kartından geldiğini anladım. Başta sıvı soğutmadan sanıyordum, "FPS Max 300" yapınca bu ses gidiyor. Üstünü yapınca o ses geliyor. Çok ilginç bir durum. Nete araştırdığımda Coil Whine sorunu falan diyenler olmuş. Bu tam olarak ne oluyor? Rahatsız eder mi?
Kartım MSI GTX 1660 Ti Ventus. Kart ısınmıyor, CS'deyken maximum 51-52 derece oluyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar. Şöyle ilgini bir sorunum var mesela boştayken ses yok CS:GO oynuyorum "fpsmax 400"deyken ve üzeriyken böyle hafif bir tiz sesi diye bir ses geliyor ama çok dikkatli dinleyince duyabiliyorum. Kasayı açıp kulağımı koyduğumda ekran kartından geldiğini anladım. Başta sıvı soğutmadan sanıyordum, "FPS Max 300" yapınca bu ses gidiyor. Üstünü yapınca o ses geliyor. Çok ilginç bir durum. Nete araştırdığımda Coil Whine sorunu falan diyenler olmuş. Bu tam olarak ne oluyor? Rahatsız eder mi?
Kartım MSI GTX 1660 Ti Ventus. Kart ısınmıyor, CS'deyken maximum 51-52 derece oluyor.

Coil whine

Son düzenleme:
Coil Whine, bobin ağlaması olarak adlandıran bir sestir. Ses dışında herhangi bir etkisi bulunmamakla beraber tek çözümü değiştirmektir. Harici olarak sesi tamamen kesemezsiniz. Rahatsız etmiyorsa kullanabilirsiniz.

Coil Whine, firmalar bir türlü bu rahatsız edici sesi çözemediler. Bir çok erkan kartı ve psu modellerinde karşılaşılıyor.

Garantiye göndersem değiştirirler mi 1yıllık kart
Birde mesela csde fps 300sabitlerken sıkıntı yok fakat 400ve üstüyken ses geliyor neden böyle boştaykende sıkıntı yok

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı