Ekran kartını çıkarıp takma sonrası görüntü gelmiyor

PSU fişini çektim PC arkadaki elektrik kesen tuşu kapattım PC elektrik gelmesin diye ondan sonra direk söktüm.
Bu işlemden sonra Bilgisayar açma tuşuna basıp anakart üzerindeki kondansatörlerden elektriğide boşaltmanız gerekir. Boşaltmadan yapılan işlemlerdede bu ve benzeri sorunlarla karşılaşabiliyoruz.

PSU fişini çek. PC açma düğmesine 5 sn. basılı tut. 10 dk bu şekilde bekle sonra PC'yi pili takmadan aç. Ekran yine gelmiyorsa sorun PSU'nun besleyememesinden kaynaklanıyordur.

Bu işlemden sonra bilgisayar açma tuşuna basıp anakart üzerindeki kondansatörlerden elektriğide boşaltmanız gerekir. Boşaltmadan yapılan işlemlerdede bu ve benzeri sorunlarla karşılaşabiliyoruz.

PSU fişini çek. PC açma düğmesine 5 sn. basılı tut. 10 dk bu şekilde bekle sonra PC'yi pili takmadan aç. Ekran yine gelmiyorsa sorun PSU'nun besleyememesinden kaynaklanıyordur.

Yani şöyle mi 10 dk boyunca 5 sn bir PC açma tuşuna basıp duracağım hiçbir elektriğe bağlı olmadan.

Yani şöyle mi 10 dk boyunca 5 sn bir PC açma tuşuna basıp duracağım hiçbir elektriğe bağlı olmadan.
Hayır 5sn basılı tuttuktan sonra bırakacaksınız. Hiçbişeye dokunmadan 10 dk. bekleyin(bu süre anakart modelinize göre değişebilir). Anakart kendini resetler. Sonra bağlantıları tekrar yapıp bilgisayarı açın.

Güzel kardeşim bilgisayarın prizle bağlantısı olmasın. 5 sn. basılı tut. Pil takılı olmadan 10Dk'da bekle sonra aç.
Tamamdır
Güzel kardeşim bilgisayarın prizle bağlantısı olmasın. 5 sn. basılı tut. Pil takılı olmadan 10Dk'da bekle sonra aç.
Dediğiniz herşeyi yaptim hemde birkaç kere yine olmadı
Hayır 5sn basılı tuttuktan sonra bırakacaksınız. Hiçbişeye dokunmadan 10 dk. bekleyin(bu süre anakart modelinize göre değişebilir). Anakart kendini resetler. Sonra bağlantıları tekrar yapıp bilgisayarı açın.
Dediğiniz herşeyi yaptım yine olmadi

Son düzenleme:

Geri
Yukarı