Ekran kartını çıkartıp tekrar taktım monitöre görüntü gelmiyor

Arda Açıkgöz

Hectopat
Arkadaşlar ekran kartımın tozlarını temizlemek için kasadan çıkardım. Fanı temizledikten sonra tekrar yerine monte ettim fakat bilgisayarı açtığımda vga bağlantılı monitörüme görüntü gelmiyor. Tekrar çıkartıp taktım sonuç yine aynı. Ekran kartımı kontrol ettim sorunsuz çalışıyor gibi geldi bana.
Arkadaşlar bunu nasıl düzeltebilirim? Yardımlarınız lazım. Ve ayrıca hayatımda ilk defa ekran kartını söküp taktım ve pişmanım umarım bozmamışımdır Bilgisayarsız kaldım.

Ekran kartı: GeForce GT 9500

Yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden herkese teşekkürler.

Ekran kartının üstündeki tozları da temizleyin. Eğer evde silgi varsa silgi ile kartın üstündeki, PCB'de yer alan tozları hafifçe silin. Silgi artıklarını da üfleeyrek silin. Ayrıca PCI Express bağlantı noktasını da silgi ile silin. PC'nin elektriğini kesip ekran kartını geri takın.

Ekran kartının üstündeki tozları da temizleyin. Eğer evde silgi varsa silgi ile kartın üstündeki, PCB'de yer alan tozları hafifçe silin. Silgi artıklarını da üfleeyrek silin. Ayrıca PCI Express bağlantı noktasını da silgi ile silin. PC'nin elektriğini kesip ekran kartını geri takın.
Dediğinizi uyguladım. Silgi ile sildim dikkatli bir şekilde fakat sonuç vermedi maalesef. :( Yapabileceğim başka bir şey var mı? :(

Ekran Kartının takılacak bir kablosu olmadığı için sadece çıkarıp takma işlemi oldu. Diğer yandan Monitör ile kasa arasındaki VGA kablosunu doğru taktığıma eminim. Kabloda'da sorun yok. Arkadaşlar ekran kartım bozulmuş olabilir mi?

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı