Ekran kartını çıkartmaya çalışırken performansı düştü

Jordan Barrett

Centipat
Daha fazla  
Hocam merhaba. Bu sabah bir CPU soğutucu takmaya çalışıyordum ki ekran kartımın çıkartmayı unutmuşum 15 dk boyunca sertçe denedim. Sonra geri takıp çıkarttım sizce bu zorlama işleminden zarar görmüş müdür? Performansta düşüklük oldu biraz sanki.

Yok hocam oyunlarda kasmalar başladı. Fakat yeni bir güncelleme gelmiş drivera. Onu yapıyorum belki düzelir.

GPU-Z indir. Sonra GPU-Z de Soru işareti var, ona bas ve start test de. Testte iken PCIE 3x0 da çalışıyor gösteriyorsa problem yoktur. Ama bazen tam takamadığından 2x0 yada 1x0 olarak çalışır. O yüzden performans düşer.

GPU-Z indir. Sonra GPU-Z de soru işareti var, ona bas ve start test de. Testte iken PCI-e 3x0 da çalışıyor gösteriyorsa problem yoktur. Ama bazen tam takamadığından 2x0 ya da 1x0 olarak çalışır. O yüzden performans düşer.

Hocam nereden indirebilirim? Ve eğer 2 veya 1 de çalışyorsa nasıl düzeltebilirim?

Buradan indirebilirsin. GPU-Z çalıştırınca PCIE 3x0 gösterecek, Soru işaretine basıp start test deyince PCIE 3x0 yazısı üzerine gel orada "Şu an PCIE 3x0 da çalışıyor" yazıyorsa problem yok 3x0 yerine başka bir şey yazıyorsa, düzgünce çıkartıp tekrar takıcaksın.

Buradan indirebilirsin. GPU-Z çalıştırınca PCI-e 3x0 gösterecek, soru işaretine basıp start test deyince PCI-e 3x0 yazısı üzerine gel orada "şu an PCI-e 3x0 da çalışıyor" yazıyorsa problem yok 3x0 yerine başka bir şey yazıyorsa, düzgünce çıkartıp tekrar takacaksın.

Hocam burada.

Buradan indirebilirsin. GPU-Z çalıştırınca PCI-e 3x0 gösterecek, soru işaretine basıp start test deyince PCI-e 3x0 yazısı üzerine gel orada "şu an PCI-e 3x0 da çalışıyor" yazıyorsa problem yok 3x0 yerine başka bir şey yazıyorsa, düzgünce çıkartıp tekrar takacaksın.

Hocam 4.0 çalışıyor şu anda.

Dosya Ekleri

• resim_2022-10-01_233428955.png
    resim_2022-10-01_233428955.png
    7 KB · Görüntüleme: 24
Son düzenleme:

Geri
Yukarı