Çözüldü Ekran kartını değiştirince RAM miktarı azaldı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Eren AK

Kilopat
Makaleler
21
Merhaba, 1060 kartımı çıkarıp test amaçlı 1660 Super kartımı taktım. Ama 12 GB RAM'i olan PC 8 GB'a düştü. Nasıl çözülür? Donanıma ayrılmış diye bir şey çıkıyor.

1664649976911.png

Çözüm
Buyur buradan yak desek yeri. RAM'lerin parlak yerlerini yumuşak bir silgi ile temizleyip takın. Bu işi yaparken de fişten çekik ve BIOS pili sökük olsun. Bir de harici ekran kartı RAM'den almaz.
Buyur buradan yak desek yeri. RAM'lerin parlak yerlerini yumuşak bir silgi ile temizleyip takın. Bu işi yaparken de fişten çekik ve BIOS pili sökük olsun. Bir de harici ekran kartı RAM'den almaz.

Çözüm
Hocam RAM'i görüyor bilgisayar. Ancak donanıma ayırıyor, pek ilgisi olduğunu sanmam temassızlıkla.

İşte sıkıntı orada. Tam olarak görmüyor. Toplam bellek 7,9 olarak gözüküyor. Bir yerde hata var.

İşte sıkıntı orada. Tam olarak görmüyor. Toplam bellek 7,9 olarak gözüküyor. Bir yerde hata var.
Benim PC'de 8+4 RAM var. Bir deneyeyim.

BIOS pilini sökmeyi unuttum ama şalteri kapattım ve dediklerinizi yaptım, ek olarak slotları da değiştirdim RAM'lerin. Teşekkür ediyorum sizlere, kırk yıl düşünsem böyle bir çözüm üretmezdim. Dediğiniz gibi "Bin bilsen de bir bilene sor."

Son düzenleme:

Geri
Yukarı