Ekran kartını değiştirmeli miyim?

Barisdkmn

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i5 11400f
Rx 6600
Meslek
Öğrenci
Elimde PowerColor Fighter RX 6600 var. Bu yılın başlarında fiyatı çok uygun geldiği için sistemle birlikte almıştım. Sistemdeki diğer parçalar markalı fakat bu ekran kartını pek bilmediğim ve tasarımı güzel olmadığı için garantisi bitmeden kurtulmak istiyorum. Sizce kartı satmalı mıyım? Satmalıysam ne kadar satmalıyım? Son olarak sattıktan sonra hangi kartı almalıyım? Kartın herhangi bir sorunu yok. Sıcaklık değerleri çok iyi ama yine de sevmemeye başladım kartı. Bir de içimde bir NVIDIA hevesi vardı 3060 benzeri bir kart almak istiyorum ya da RX 6600 ve üstü bir kartın markalı bir modelini. Önerileriniz neler. Kartın satışından elde ettiğim paranın üstüne yaklaşık 1000-1500 lira ekleyebilirim.

Hocam görünüm önemli değil, önemli olan soğutma ve performans. Ancak daha iyisine geçmek istiyorsanız geçin elbette. 3060'a geçmek pek akıl karı değil çünkü yüksek bir sıçrama olmaz ancak 6700 XT veya 3070 gibi bir karta geçerseniz iyi bir sıçrama olur.

Hocam görünüm önemli değil, önemli olan soğutma ve performans. Ancak daha iyisine geçmek istiyorsanız geçin elbette. 3060'a geçmek pek akıl karı değil çünkü yüksek bir sıçrama olmaz ancak 6700 XT veya 3070 gibi bir karta geçerseniz iyi bir sıçrama olur.
6700xt mantıklı gibi. Peki i5 11400f besler mi bu kartı?

Satmak istesen 4-4.5 civarına ancak gidecektir, üstüne koyacağın 1500 TL ile de RTX 3060 alamazsın, satmana değmeyecek kısacası.

6700xt mantıklı gibi. Peki i5 11400f besler mi bu kartı?
1080P'de besleyemez tamamen. Ancak çokta kötü olmaz, AAA oyunlarda çok sorun yaşamazsınız malum ekran kartı Ultra ayarlarda 90+ FPS veriyor ancak Online gibi işlemciye yüklenen oyunlarda darboğaz olacaktır.

Hocam arkadaşların dediği görünüme önem verme. Satarsan da üstüne koyacağın para ile müdavimi bir kart bulabilirsin. Şu anki piyasada RTX 40 serisi ile çok fazla yorulmuş kart bulunuyor, alsan bile verim olarak daha düşüğe geçebilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı