Ekran kartını ıslak mendille sildim

anladım hocam da şuan peçete ile sildim kuruttum başka ne yapmalıyım kurutmak için acaba bir şey olmuşmudur
Çamaşır ipine as ekran kartını sonrada fön tut. Arkadaşım senin aklın söylediklerini alıyor mu bir 5 dakika durup ne yazdığını ve yaptıklarını önce düşünür müsün eğer sistem şuan çalışıyorsa sorun olmamıştır birdaha yapmayın.

Eğer yukarıda yaşıyorsan ekran kartını aşağı at aşağı inip tutmaya çalış hem kurulanır :Dd

Bu grupta ön yargı var troll demek çok basit. Olabilir arkadaşlar masa siliyoruz falan adam silmiştir bilmeden hani kafa basmıyor falan ayıp değil mi?
Peki sence bilgisayar kullanan ve vakit geçiren birisi bunu bilmeyecek kadar olabilir mi ha hadi bilmesin. Hiç mi tecrübe edinmedin. Yada hiç mi aklına gelip araştırmadı?
Peki sence bilgisayar kullanan ve vakit geçiren birisi bunu bilmeyecek kadar olabilir mi ha hadi bilmesin. Hiç mi tecrübe edinmedin. Yada hiç mi aklına gelip araştırmadı?
Hiç olmazsa 6. sınıfta fen dersinde kısa devre konusu anlatılıyordu.

Hocam cihazın fişi takılı iken ıslak bir şey değdirmeyin. Ne olursa olsun. Ayrıca çıplak elle direkt ürüne temas etmeden önce üzerinizdeki statik elektriği de atın. Kasa dışında metal bir şeye dokunun yani. Fişte değilken çok hafif nemli bir bezle silmek istiyorsanız silin, ama yine de ben tavsiye etmem. Size ilk uyarısını yapmış cihaz, çalışırken dokunma bana demiş adeta. Gerek yok, kasanın etrafını temiz tutun, çok sık tozlanmayacaktır zaten. Aslında ssd haricinde donanımlara iç organ gibi bakmak lazım. Islak bir şeyle direkt temas etmeden önce iki kere düşünün.

Bu grupta ön yargı var troll demek çok basit. Olabilir arkadaşlar masa siliyoruz falan adam silmiştir bilmeden hani kafa basmıyor falan ayıp değil mi?
Birader bunun bir mantığı yok neredeyse doğarken aktarılan bir bilgi çalışan bir elektronik alete sıvı birşeyin temas edilmemesi gerektiği.

Bilgisayarda günde 8 saat vakit geçiriyorum o da ders için. Başka oynamıyorum. Ders bitti. Kasa içi pisti temizleyeyim dedim.
Sana bir şey demek istemedim ama konuşmalarından çok küçük olmadığın belli. Arkadaşın ben boş duyar kasmasına şaşırdım.

Bilgisayarda günde 8 saat vakit geçiriyorum o da ders için. Başka oynamıyorum. Ders bitti. Kasa içi pisti temizleyeyim dedim.
Temizlerken fön makinesini en soğuk kademeye getirip içine tutabilirsin. Eğer basınçlı hava kompresörün varsa o daha iyi olur ama dikkat et çok yakından tutma kompresörü.

Geri
Yukarı