Ekran kartını OC'li kullanmak

Tuhi

Decapat
Daha fazla  
Ekran kartıma overclock yapmadan önce %100 yük altında 23 FPS 50-52 derece idi. Overclock yaptıktan sonra %100 yük altında 30 FPS 54-55 derece oldu. Sizce overclocklu mu kullanayım yoksa overclocksuz mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
55 derece hiçbir şey ben olsam ekran kartının sınırlarını zorlardım daha fazla OC yaparak.
Sınırlarını zorladım en son ayarlarda şuan core speed 950 memory speed 850 de memory speed o 900 yapınca mavi ekran veriyor sınırını yükseltmenin bir yolunu biliyorsan anlatırsan güzel olur ve oc yaparken şunu farkettim core speedi arttirdigim zaman FPS değeri degismiyor
Sınırlarını zorladım en son ayarlarda şuan core speed 950 memory speed 850 de memory speed o 900 yapınca mavi ekran veriyor sınırını yükseltmenin bir yolunu biliyorsan anlatırsan güzel olur ve oc yaparken şunu farkettim core speedi arttirdigim zaman FPS değeri degismiyor
Ekran kartının markası AMD Radeon R7 200 series 4 GB

Sınırlarını zorladım en son ayarlarda şu an Core Speed 950 Memory Speed 850 de Memory Speed o 900 yapınca mavi ekran veriyor sınırını yükseltmenin bir yolunu biliyorsan anlatırsan güzel olur ve OC yaparken şunu fark ettim Core Speed'i arttirdigim zaman FPS değeri degismiyor.

Ekran kartının markası AMD Radeon R7 200 series 4 GB.

Core Speed'i çok zorlama o zaman VRAM'lere voltaj ver 900ü dene azar azar ver voltajı 25'er mv olarak artırma yap.

Core Speed'i çok zorlama o zaman VRAM'lere voltaj ver 900ü dene azar azar ver voltajı 25'er mv olarak artırma yap.
Voltaj ayar kısmı kilitli 1-2 ayar çektim şimdi 1050 ye çektim core speedi 870 memory speed yaptım oyunlarda 120 FPS alırken 200 görmeye başladım ısı Max 62 derece gördü

25mv ne? Voltaj değerleri hassastır, öyle 25-30 arttırarak bulunmaz. Taş çatlasın 10MV-10mv arttırarak bulunur ideal voltaj değeri.

Voltaj ayar kısmı kilitli 1-2 ayar çektim şimdi 1050'ye çektim Core Speed'i 870 Memory Speed yaptım oyunlarda 120 FPS alırken 200 görmeye başladım ısı Max 62 derece gördü.

R7 200'ü çok zorlamanı tavsiye etmiyorum, VRAM'lerin hangi marka biliyor musun?

25mv ne? Voltaj değerleri hassastır, öyle 25-30 arttırarak bulunmaz. Taş çatlasın 10MV-10mv arttırarak bulunur ideal voltaj değeri.

R7 200'ü çok zorlamanı tavsiye etmiyorum, VRAM'lerin hangi marka biliyor musun?
VRAM larin hangi marka olduğunu bilmiyorum zaten oc li halini sadece oyun oynarken kullanıyorum ozamanda 60 in üstüne çıkmıyor

Geri
Yukarı