Ekran Kartını PCIe X8 to X16 dönüştürücüyle kullanmak

CamiAdam

Hectopat
Son düzenleyen: Moderatör:
Zamanında çalıştı. Sonra anakart değiştirdim(USB soketleri bozuk bununda). Ürün hala elimde isterseniz kargolarım.

O dönüştürücülerle bu işi yapamazssınız. Size PCI'den PCI Express dönüştürücü lazım fakat hiç verim alamazssınız. Anakartınızı değiştirmeniz gerekiyor.

Zamanında çalıştı. Sonra anakart değiştirdim(USB soketleri bozuk bununda). Ürün hala elimde isterseniz kargolarım.
Yollamış kadar oldun kardeşim çok sağolasın. Cevap vermen bile yeterli benim için 🤙🏼
O dönüştürücülerle bu işi yapamazssınız. Size PCI'den PCI Express dönüştürücü lazım fakat hiç verim alamazssınız. Anakartınızı değiştirmeniz gerekiyor.
Üstad ben baya araştırdım, en fazla %5 verim kaybı yaşarsınız normalde de %2 diyorlar.

Yollamış kadar oldun kardeşim çok sağ olasın. Cevap vermen bile yeterli benim için 🤙🏼

Üstat ben bayağı araştırdım, en fazla %5 verim kaybı yaşarsınız normalde de %2 diyorlar.

Anakartınızda eski PCI slotu var. Bu PCI-e bağlantısına göre çok yavaş kalmaktadır.
GTX 1060 PCI-e 3.0 X16 arabirimine sahip. Bu da 16 GB/s veri hızı demek. Standart 32 Bit PCI slotu 133 MB/s'lik hıza sahiptir. Arada dağlar kadar fark var. Sizin bahsetmiş olduğunuz değerler ortalama bir PCI-e X16 ekran kartını PCI-e X8'ya da X4 slotlarına taktığınız zamanki performans kaybıdır.

IMG_20201227_214008.jpg

images (4).jpeg

Size buna benzer bir çevirici lazım fakat ekran kartınız çalışır mı orası meçhul. Çalışsa bile verim alamazsınız. En iyi çözüm anakartı veya sistemi komple değiştirmek.

Son düzenleme:
Anakartınızda eski PCI slotu var. Bu PCI-e bağlantısına göre çok yavaş kalmaktadır.
GTX 1060 PCI-e 3.0 X16 arabirimine sahip. Bu da 16 GB/s veri hızı demek. Standart 32 Bit PCI slotu 133 MB/s'lik hıza sahiptir. Arada dağlar kadar fark var. Sizin bahsetmiş olduğunuz değerler ortalama bir PCI-e X16 ekran kartını PCI-e X8'ya da X4 slotlarına taktığınız zamanki performans kaybıdır.

Eki Görüntüle 803817
Eki Görüntüle 803828

Size buna benzer bir çevirici lazım fakat ekran kartınız çalışır mı orası meçhul. Çalışsa bile verim alamazsınız. En iyi çözüm anakartı veya sistemi komple değiştirmek.
Üstad detaylı açıklama için teşekkür ederim. Ancak bizim bahsini ettiğimiz kısım bu değildi. Yeni nesil ekran kartlarında küçük girişler var ya eski değil bendeki. PRIME B450M-K | Anakart | ASUS Türkiye

şu sitedeki anakart. Ekran kartı kısımlarının altında iki adet küçük siyah girişler var o kısımdan bahsediyordum ben. Sanırım arkadaş da o kısımdan bahsetti. Sürçü lisan olduysa da affola.

Yeni konular

Geri
Yukarı