Ekran kartını taktıktan sonra kulaklık düzgün çalışmıyor

darkbelow

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba;

2 gun önce falan GTX 1050 Ti Gamıng X ekran kartını aldım. Ekran kartını takmadan önce aldıgım kulaklıgı denedım hiç bir sorun yoktu ki halen yok. Söyle bir sorunum var, 2 tane kulaklıgım var 2'sını de laptopa taktıgımda hiç bir sorun yok ve çok guzel çalışıyor. Ama ekran kartını taktıktan sonra bılgısayarda kulaklıkları denıyorum cok ilginç şeyler oluyor. İnternet uzerınden yapabılecegım her şeyi yaptım, ses drıverları yukledım. Şu anda her sey guncel durumda.

Ön panellere taktıgım da kulaklıgı Realtek HD Audio yönetıcıde ses efekti kısmındaki çevre yerını oda yapınca ses yankılı sekılde gelıyor. Onun dışında müzik çalıyor ama konuşmalar gelmıyor. Bazen düzeliyor bazen tekrar gıdıyor. Bazen de hoparlör ayarlar kısmında sag kulaklık sesını tamamen kısıyorum, sol kulaklık ses sevıyesı 100 oluyor o zaman da duzelıyor.
nQzAV0.jpg

393787

Arka panellere taktıgımda ise sol kulaklıkta sorun yok net şekilde ses gelıyor ama sag kulaklıkta hiç bir türlü ses gelmıyor.
Ne yaptıysam ses gelmedı ama arka panelde sol kulaklıga gelen ses net ve çok iyi ama sag kulaklıgı ne yaptıysam düzeltemedim. Ben bu işi nasıl çözeceğim anlamadım gitti. Ekran kartında ses driveri var sanırım, onu da sıldım, ettım yok. HD Audıo sıldım, tekrar yukledım gene olmadı. Ben Kumburgaz'da oturuyorum, buralarda bılgısayarcı bulmak zoru bırakın imkansız. O yüzden konu açtım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı