Ekran kartının arızalı olup olmadığını anlayabileceğimiz bir program var mıdır?

Thekeysi

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul/Üsküdar
Daha fazla  
Arkadaşlar UserBenchmark indirip test yaptığımda şöyle bir tabloyla karşılaştım ekran kartımda bir sorun mu var acaba? Ekran kartının arızalı olup olmadığını anlayabileceğimiz bir program var mıdır?

dsgsdfg.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Gücünü zorlamak ve sıcaklık takibi yapmak adına Furmark, OCCT kullanılabilir. Heaven Benchmark FPS ile ilgili bilgi verir. Oyunlardaki FPS ve sıcaklık değerlerini de MSI Afterburner ile takip edebilirsiniz.

Userbenchmark tarzı siteleri kullanmayın. Sağlıklı sonuçlar vermiyor.

Furmark ve Heaven Benchmark programlarını öneririm. Eğer bu programlarda benchmarkları geçiyorsa ekran kartınızda sıkıntı yoktur.
Furmark ile 10 dakikalık teste soktuğumda böyle bir sonuç çıktı sizce normalmi, sadece sıcaklık değeri ile sorun olup olmadığı anlaşılırmı?

FPS: 35
Sıcaklık: Max 70

Eğer ki 10 dakikalık stres testi sonunda en fazla 70 dereceye çıktıysa ve bilgisayar kapanmadıysa sorun yoktur.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Youtube'den şu videoya göre test yaptım Max 70 dereceye çıktı ve pc kapanmadı. Birde dediğiniz gibi Preset ayarlarda yapayım sağdaki Preset 1080(FHD) seçeneğinimi seçmem gerekiyor?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Youtube'den şu videoya göre test yaptım Max 70 dereceye çıktı ve pc kapanmadı. Birde dediğiniz gibi Preset ayarlarda yapayım sağdaki Preset 1080(FHD) seçeneğinimi seçmem gerekiyor?
Evet onu seçmeniz gerekli. Sonuç sayfasının ekran görüntüsünü buraya ekleyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı