Ekran kartının bakım ihtiyacı nasıl anlaşılır?

ekrem816

Kilopat
Yer
Gaziantep
Daha fazla  
Ekran kartının bakıma ihtiyacı olduğunu nereden anlarım? Kartı 2. el aldım ve macununu yenilemedim. Oyunlarda ortalama 60 derecede çalışıyor. 2016 yazında aldığım ekran kartının yanında verilen MSI termal macunum vardı. Onu kullanabilir miyim yoksa kullanılmaz mı?

Ekran kartının bakıma ihtiyacı olduğunu nereden anlarım? Kartı 2. el aldım ve macununu yenilemedim. Oyunlarda ortalama 60 derecede çalışıyor. 2016 yazında aldığım ekran kartının yanında verilen MSI termal macunum vardı. Onu kullanabilir miyim yoksa kullanılmaz mı?

Isı bence iyi. Yine de bir bakım yapmak istiyorsan o macun ile yapmamanı öneririm. 2016'dan beri aynı formu koruduğunu düşünmüyorum.

Bakım olarak yapılabilecekler zaten sınırlı. Temizlik ve termal macun yenilemesi yeterli oluyor, eğer sıcaklıklar bu seviyede ise hiç ihtiyacın yok.

Hocam, şimdilik sıkıntı yok. Isı değerleri artarsa yenilersiniz. Yeni macun almanız daha iyi olur.

Ekran kartlarında macun yenileme sıklığı işlemciler gibi değil. Çok daha uzun süre dayanıyor. Değerlerine bakarsak ekstra bir şey yapmaya gerek yok.

"Oyunlarda 60 derece oluyor." Diye yazmamış, 'ortalama' 60 derece oluyor diye yazmış.

1610285697029.png

Arkadaşlar teşekkür ederim. Evet 60 geçtiği oluyor fakat geçici olarak soğutması olmayan bir kasa kullanıyorum. Sadece arka fanı var ve ön fanı olmadığı için kapağı açık tutuyorum. Bu şartlarda bazen 70 dereceye yaklaştığı oluyor ama kasayı değiştirince problem olmayacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı