Ekran kartının oturduğu nasıl anlaşılır?

Sherlocat

Hectopat
Daha fazla  
Ekran kartı oturmuş mu? Ayrıca bu kablolar birbirine bağlı nasıl ekran kartına takacağım?

IMG_20230610_153427.jpg

IMG_20230610_153452.jpg

IMG_20230610_153418.jpg

Ayrıca kartı sağa sola çekebiliyorum normal mi?

Mandal da ekran kartına sıfır duruyor. Yukarıda yani.

Kanka o mandaldan RAM'ları oturturken nasıl ses çıkıyorsa öyle ses çıkacak ek olarak kasanın arka tarafında ekran kartı vidalama yeri var oradan da vidalarsın fazla sıkma o zaman oynamaz 🥹

Ekran kartı oturmuş mu? Ayrıca bu kablolar birbirine bağlı nasıl ekran kartına takacağım?

Eki Görüntüle 1815115

Eki Görüntüle 1815113

Eki Görüntüle 1815116

Ayrıca kartı sağa sola çekebiliyorum normal mi?

Mandal da ekran kartına sıfır duruyor. Yukarıda yani.

Oturduğu zaman ekran kartı biraz yamuk duracak ona aldırış etmeyin kablolar için de kesin kelepçeyi kesip takın.

Valla duymadım. Ama ben kurmadım ki ekran kartı takılı değildi sadece.
şuan durduğu hali oturmuş zaten

Umarım. Ayrıca takılmamış olsa ama güç kaynağına bağlı olsa bir sıkıntı çıkarır mı?

Yok en fazla ekran gelmez.

Umarım. Ayrıca takılmamış olsa ama güç kaynağına bağlı olsa bir sıkıntı çıkarır mı?

Korkmayın bu kadar kablosunu da takın oturmadıysa ekran gelmez zaten. Ekran gelmezse çıkarıp bir daha takarsın öğrenirsin böylece nasıl takıldığını da.

Kanka o mandaldan RAM'ları oturturken nasıl ses çıkıyorsa öyle ses çıkacak ek olarak kasanın arka tarafında ekran kartı vidalama yeri var oradan da vidalarsın fazla sıkma o zaman oynamaz 🥹
Hocam konu dışı ama sormak istedim. Ekran kartının yuvada hareket edecek şekilde mi montajlamalıyız? Benimkinin vidası çok sıkı, hareket de etmiyor neredeyse. Bir sorun olur mu?

Geri
Yukarı