Ekran kartının çizilmesi problem yaratır mı?

Kastanbolu

Kilopat
Merhaba, OEM RX 460 Ekran kartım var.
Bugün SSD'yi takmak için kasamı açtım. Kasam CASPER kasa. Çok dar ve kablolar iç içe olduğu için takmakta zorlandım, SATA kablosunu içeri doğru sokmaya çalışırken mi oldu bilmiyorum ekran kartımda görseldekiler gibi beyazımsı bir şey oluşmuş sanırsam çizik.
Sizce bu SATA kablosu çizebilir mi bu şekilde ve bu çizikler bana sıkıntı yaratır mı oyunlarda ilerde falan?

WhatsApp Image 2019-05-19 at 01.06.25 (1).jpegWhatsApp Image 2019-05-19 at 01.06.25.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sistem en başta 2-3 kere resetledi bu çizikten sonra. Dedim aha yandık. Sonradan görüntü geldi. Sistemde bir çizik farklılık yok şuana kadar. Oyunlarda da bir sorun görmedim lakin ilerde sıkıntı çıkarır mı ve ekran kartını satma konusunda sorun yaratır mı?
Bilgisayar çalıştığına göre çiziğin olduğu yerdeki devrelerde herhangi bir kısa devre yok. O nedenle çiziksiz halinden farkı yok şu an. İleride belki çiziğin olduğu yerler oksitlenir ama o zamana kadar bilgisayar müzelik olur zaten. Satarken de özellikle belirtip kuşkulandırırsanız alıcıyı tabii ki çizik olmayan bir model tercih edilecektir. Satarken de sorun olmaz.
Benim de anakart çizik, bir sorununu görmedim 🙂

Merhaba, OEM RX 460 ekran kartım var.
Bugün SSD'yi takmak için kasamı açtım. Kasam Casper kasa. Çok dar ve kablolar iç içe olduğu için takmakta zorlandım, SATA kablosunu içeri doğru sokmaya çalışırken mi oldu bilmiyorum ekran kartımda görseldekiler gibi beyazımsı bir şey oluşmuş sanırsam çizik.
Sizce bu SATA kablosu çizebilir mi bu şekilde ve bu çizikler bana sıkıntı yaratır mı oyunlarda ileride falan?

Eki Görüntüle 395655Eki Görüntüle 395656

Senelerdir bu konu karşıma çok çıktı o çizik değil. :)

Dosya Ekleri

• 20210705_110906.jpg
    20210705_110906.jpg
    126 KB · Görüntüleme: 45

Yeni konular

Geri
Yukarı