Ekran kartının demirinde leke var

Hocam hem de orijinal diye attığım fotoğraf 1660. Benim alacağım 1660S, birkaç tane daha 1660S ilanına mesaj attım ve çoğunda böyle lekeler var. 1660S malzemesinden dolayı oluşan bir şey sanırım.
Olabilir o demirde bir leke olması normal. Eski model kartlarda daha beter lekeler var zaten bir sorun teşkil etmez test edin sağlamsa alınabilir.

Olabilir o demirde bir leke olması normal. Eski model kartlarda daha beter lekeler var zaten bir sorun teşkil etmez test edin sağlamsa alınabilir.

15 20 dakika FurMark yapıp GPU Z'en orijinalliğine bakıp alacağım hocam. Bir sorun varsa kendini bu testlerde belli eder herhalde değil mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Biraz komik olacak ama orayı ıslak bez ya da mendil gibi bir şey ile silmeye çalışmış olabilir mi? Sorabilir misin?

Hocam zannetmiyorum, öyle olsa söylerdi çünkü. Sorduğumda silince geçer, o kısmın kartla bir ilgisi yok zaten neden bu kadar takıldın anlamadım dedi. Birkaç kez sordum da. Dediğim gibi FurMark+GPU-Z'de bir sorun çıkmazsa alınır değil mi?

Hocam fikriniz nedir? Ben açıkçası üstteki arkadaş gibi oksitlenme olduğunu düşünüyorum. Çünkü birkaç 1660 Super'de de aynı durumu gördüm. Bu arada normal piyasasından pazarlıkla daha ucuza alacağım. Ayrıca içi de açılmamış hocam, vidanın üzerindeki garanti kağıdı bozulmamış. Dediğim gibi kart tertemiz sadece demiri biraz kafama takıldı.

Son düzenleme:
Süper versiyonları 2-3 yıl arasında çıktı, ilk alıp Full+Full kullanıp mining yaparsa bu tarz şeyler olacağını düşünüyorum. Temkinli olmakta yarar var.

Oksitlenme çok kolay olmaz bu yeni kartlarda çünkü kapasitörlerin %95'i katı kapasitör.

Sizce FurMark ve GPU-Z testi yapılıp alınır mı peki?

Yeni konular

Geri
Yukarı