Ekran kartının fanı 4 sn dönüyor ve görüntü gelmiyor

Arkadaşlar PC'yi açtıktan sonra ilk 3-4 sn fan dönüyor fakat sonra tamamen duruyor ve ekrana görüntü hiç gelmiyor, sebebi nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam kontrol etmek için çıkardım şimdi tekrar takamıyorum ya eski RAM'lere alışmışız tek mandallı bu :D. Bastırıyorum olmuyor kıracağım diye korkuyorum.

İki el başparmaklarınız ile üst taraf ve alt taraftan bastırın mandallar oturacak zaten.

Normalde olması gereken budur tabii ekrana görüntü gelmemesi hariç. Bence ekran kartına takılı HDMI/DP kablosunu kontrol et yanlışlıkla anakarta mı taktın.

Çünkü sistem BIOS'a geçemese fanlar hiç durmadan dönmeye devam ederdi. Diğer ihtimal de ekran kartı arızalı demektir.

iki elinizle birden bastırmanız gerekiyor bi sağdan bi soldan da videosunu izlerseniz daha iyi olur

Herşeyi taktım durum aynı ekran gelmiyor fanlar duruyor.

Normalde olması gereken budur tabii ekrana görüntü gelmemesi hariç. Bence ekran kartına takılı HDMI/DP kablosunu kontrol et yanlışlıkla anakarta mı taktın.

Çünkü sistem BIOS'a geçemese fanlar hiç durmadan dönmeye devam ederdi. Diğer ihtimal de ekran kartı arızalı demektir.

Yok kontrol ettim ekran kartına takılı RAM'leri temizledim durum aynı. HDMI to VGA kullanıyorum. PC tamircisine mi götüreyim son çare?

Son düzenleme:
Güç kaynağın ekran kartını besleyebiliyor mu, bunu bir test et.

Hocam daha 1 ay önce besliyordu temizledikten sonra böyle oldu.

Arkadaşlar yardımlarınız için teşekkür ederim sorunu monitörün VGA kablosunu değişerek çözdüm. Allah belasını versin bu eski monitörlerin ne diyeyim. Kullanmayın hayırlı geceler herkese tavsiyeleri için teşekkürler.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı