Ekran kartının fanı dönmüyor

• Konuyu başlatan Nusun
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 12
  • Görüntüleme 323

Nusun

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar PC durduk yere kapanıyordu bir çalıştırıp kasanın içine bakayım dedim. PC'yi çalıştırdım 2-3 sn ekran kartı fanı döndü durdu ne yapabilirim? Ekran kartı RX 6650XT.

Arkadaşlar PC durduk yere kapanıyordu bir çalıştırıp kasanın içine bakayım dedim. PC'yi çalıştırdım 2-3 sn ekran kartı fanı döndü durdu ne yapabilirim? Ekran kartı RX 6650XT.
Belirli bir derece olunca çalışıyor gereksiz ses yapmaması için. Oyunda da çalışmıyor mu fanlar?

Akıllı güç tasarrufu o isterseniz PC açıldıktan sonra MSI Afterburner ile fanları kökleyin?

Ekran kartı fanları belirli ısı değerlerinin altında gerek olmadığı için çalışmaz sadece oyundayken yük altındaysa çalışır. Oyun açıp fanların dönüp dönmediğini kontrol et, büyük ihtimalle başka bir sebepten PC'niz kapanıyor.

Ekran kartı fanları belirli sıcaklık değerlerinin altında gerek olmadığı için çalışmaz sadece oyundayken yük altındaysa çalışır. Oyun açıp fanların dönüp dönmediğini kontrol et, büyük ihtimalle başka bir sebepten PC'niz kapanıyor.

Tamam öyleymiş AMD Radeon programından düzelttim peki bir sorum olacak kasanın camını çıkartsam öyle oynasam sorun olur mu çok.

Tamam öyleymiş AMD Radeon programından düzelttim peki bir sorum olacak kasanın camını çıkartsam öyle oynasam sorun olur mu çok.
Sistem çabuk tozlanır bu şekilde daha sık aralıklarla bakım yapman gerekir. Ama performans açısından bir sorun olmaz.

Fazla sakınan göze çöp batar diye bir atasözümüz var. Ekran kartları ve işlemciler 90-95 derece ısılara dahi dayanıklı o ısılarda uzun süreli çalışmaya dayanıklı şekilde üretilmiştir. Daha soğuk olsun diye cam açma, kasayı durmadan temizleme gibi abidik gubudik işlere girmeye gerek yok.

Şöyle bir ayar yaptım fanı gerektiğinden fazla hızlı dördürmenin zararı var mı?

Dosya Ekleri

• 1697288688472.png
    1697288688472.png
    130,1 KB · Görüntüleme: 6

Yeni konular

Geri
Yukarı