Ekran kartının fanları dönmüyor

kayrv

Femtopat
Daha fazla  
Dostlar selam bugun oyun oynarken birden görüntü ve ses gitti. Kasayi kapatip actim fakat anakartın ışıkları yanıyor, fanlar dönüyor fakat ekran kartımın fanları dönmüyor ve hala görüntü alamiyorum. Acaba sorun neden kaynaklıdır PSU falan yetersizmi geliyor?
Sistem Özelliklerim:
Ryzen 5 5600
Asus Dual Rx 6600
PSU İse 550 Watt

Dostlar selam bugün oyun oynarken birden görüntü ve ses gitti. Kasayi kapatip açtım fakat anakartın ışıkları yanıyor, fanlar dönüyor fakat ekran kartımın fanları dönmüyor ve hala görüntü alamiyorum. Acaba sorun neden kaynaklıdır PSU falan yetersizmi geliyor?
Sistem özelliklerim:
Ryzen 5 5600.
ASUS Dual RX 6600.
PSU ise 550 watt.

Elektrik mi gitti?

Dostlar selam bugün oyun oynarken birden görüntü ve ses gitti. Kasayi kapatip açtım fakat anakartın ışıkları yanıyor, fanlar dönüyor fakat ekran kartımın fanları dönmüyor ve hala görüntü alamiyorum. Acaba sorun neden kaynaklıdır PSU falan yetersizmi geliyor?
Sistem özelliklerim:
Ryzen 5 5600.
ASUS Dual RX 6600.
PSU ise 550 watt.

PSU marka modeli nedir?
Ekran kartlarının fanları belli bir ısıya ulaşmadan dönmeyebilir bu durum sizi yanıltmasın.
Ekran kartını sök tak yapmayı deneyin.

Elektrik mi gitti?
Hayır hocam oyun oynarken birden ses ve görüntü gitti

PSU marka modeli nedir?
Ekran kartlarının fanları belli bir ısıya ulaşmadan dönmeyebilir bu durum sizi yanıltmasın.

Denedim hocam hatta RAM'leri de taktım cikardim fakat durum aynı ekran kartının fanları dönmüyor ve görüntü yok TV'ye bagladim sinyal yok diyor monitörde ise DP sinyali yok gibi bir hata veriyor ve siyah ekran var sadece

PSU marka modeli nedir?
Eklemeyi unutmusum PSU FSP PERFORMANCE 550W modelide FSP550-51AAC

Hayır hocam oyun oynarken birden ses ve görüntü gitti.

Denedim hocam hatta RAM'leri de taktım cikardim fakat durum aynı ekran kartının fanları dönmüyor ve görüntü yok TV'ye bagladim sinyal yok diyor monitörde ise DP sinyali yok gibi bir hata veriyor ve siyah ekran var sadece.

Eklemeyi unutmusum PSU FSP performance 550W modelide FSP550-51aac

Hocam PSU yeterlidir.
Ekran kartı RAM'ler BIOS pili ve kasa arkasındaki tim kablo bağlantılarını kasadan ayırın ve 15 dakika bekleyin.
Bekleme esnasında 2 dakikada bir Power tuşuna 5 6 kez bas bırak yapın.
Sonra söktüğünüz parçaları takın kablo bağlantılarını yapın ve sistemi açın.

Eğer donanımsal bir sorun yok ise açılacaktır.
Donanımsal sorun var ise bir teknik servisten destek almalısınız.

Hocam PSU yeterlidir.
Ekran kartı RAM'ler BIOS pili ve kasa arkasındaki tim kablo bağlantılarını kasadan ayırın ve 15 dakika bekleyin.
Bekleme esnasında 2 dakikada bir Power tuşuna 5 6 kez bas bırak yapın.
Sonra söktüğünüz parçaları takın kablo bağlantılarını yapın ve sistemi açın.

Eğer donanımsal bir sorun yok ise açılacaktır.
Donanımsal sorun var ise bir teknik servisten destek almalısınız.
Hocam bu konularda pek iyi degilim yaparken zarar falan veririm diye endiseleniyorum kasa zaten yeni aldıgım yere göndermek daha mantıklımı olur

Hocam RAM'leri ve ekran kartını sökebilirim fakat BIOS pilini cikarmak kolaymı zormu bilmiyorum çıkarırken falan zarar verirsem garanti kapsamından çıkar mı?

BIOS pilini çıkarmak ekran kartını çıkarıp takmaktan daha kolay.
Kenarında bir mandal vardır ona bas ve sert şekilde bırak pil kendini atar dışarıya.

Sağlam bir yapısı vardır kolay bozamazsın.

Geri
Yukarı