Ekran kartının içinden parça çalınmış mı?

370335

Hectopat
Makaleler
1

Digital art, PlayStation, bilgisayar, Xbox, cep telefonu, tablet servisi​

Sakarya'da burada sıvı soğutma taktırdım bilgisayarıma fakat ekran kartım düşmüştü. Kasanın iç kısmından ekte fotoğrafı bıraktım sıvı soğutmayı taktırdıktan 2 ay sonra falan DisplayPort çıkarmaya çalışırken bir anda sallandığını gördüm ekran kartının acaba vidalarını mı çaldı bu bilgisayarcı pat bir tarafı aşağı düştü ekran kartımın iç kısmı kasanın öbür tarafı hala anakarta takılı duruyor. Şimdi montajını yaptım SIM sıkı vidaları fakat şimdiki sorum ekteki fotoğraftaki beyaz nokta vidası var. Çok şüpheleniyorum acaba ekran kartımın içinden parça mı çaldılar diye. Normal ASUS GTX1660s ekran kartıyla kıyaslamak istiyorum. 1660S ekran kartı olan varsa ASUS'un bu modeli 3 fanlı olan fotoğrafını çekip atarsa karşılaştırabilirim. İçinden parça çalınmış olabilir mi ve Sakarya'da bu yerde iş yapmış olan var mı konu hakkında yardımcı olursanız sevinirim. Vida orijinal mi kısacası.

Dosya Ekleri

• 20220527_203025.jpg
    20220527_203025.jpg
    166 KB · Görüntüleme: 164
Son düzenleyen: Moderatör:
İçinden parça çalınsa sence çalışabilir miydi o kart? Vidası gitmiş dediğin o kasanın kendi vidası ekran kartını takınca sabitlemen için. Hiç mi kasayı alıp bakmıyorsun açıp kontrol etmiyorsun bu yerine oturmuş mu ne oluyor diye?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kartın içindeki en değerli parça chip ve VRAM lerdir. Onun dışındaki parçalar smd parçalar, kartı teste falan sokun kapanma ya da ısısında ani artışlar olmuyorsa o şekilde kullanmaya devam edin, yapacak bir şey yok göz görmeyince gönül katlanırmış.

İçinden parça çalınsa sence çalışabilir miydi o kart? Vidası gitmiş dediğin o kasanın kendi vidası ekran kartını takınca sabitlemen için. Hiç mi kasayı alıp bakmıyorsun açıp kontrol etmiyorsun bu yerine oturmuş mu ne oluyor diye?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yerine oturdu çalışıyor çok sıkı içinden bir parça çalınsa bile çalışmaz mıydı kasanın vidası ekran kartında ne işi var anlayamadım.

Yerine oturdu çalışıyor çok sıkı içinden bir parça çalınsa bile çalışmaz mıydı kasanın vidası ekran kartında ne işi var anlayamadım.

Video attım izle anlarsın. Kasa senin değil mi? Ekran kartını sabitleyesin diye vidası yok mu?

Video attım izle anlarsın. Kasa senin değil mi? Ekran kartını sabitleyesin diye vidası yok mu?

Kasa benim de montajını onlar yaptı 2 yıl olmuş kasanın montajını ilk vatan yaptı nereden bilebilirim bir de sıvı soğutma takmak için yaptılar kasayı açtılar.

@Silinen üye kendin de açıp bakacaksın bilgisayarına bomboş bırakmak olmaz. Vidası yoksa kasanın kutusunu kontrol et veya uygun bir vida bulup uygun yere tak sabit dursun.

Kasanın vidasını vatan takmıştır.
Kartın içindeki en değerli parça chip ve VRAM lerdir. Onun dışındaki parçalar smd parçalar, kartı teste falan sokun kapanma ya da ısısında ani artışlar olmuyorsa o şekilde kullanmaya devam edin, yapacak bir şey yok göz görmeyince gönül katlanırmış.

Göz görmeyince siz böyle bir sistem alın hocam göz görmeyince gönül katlanırmışı size söylerim ben

Not: Gerçekten çok sinirliyim sana değil.
@Silinen üye kendin de açıp bakacaksın bilgisayarına bomboş bırakmak olmaz. Vidası yoksa kasanın kutusunu kontrol et veya uygun bir vida bulup uygun yere tak sabit dursun.

O beyaz noktacık kasanın vidasımı oluyor yani.

Bilgisayar önünde bakmıyor musun vidası var mı yok mu diye? Vidası takılıysa ekran kartı nasıl düştü?

O garanti etiketi ya sabır video atıyoruz bak diye ne soruyorsun. Neyse kardeşim sana yardım edilmiyor.

Kasanın kutusu çoktan attım sadece şunu diyebilirim arka taraftaki vidaları sıkıyoruz ya tutması için bir de oraları sıktım sonra sapa sağlam oldu şu anda.

Bilgisayar önünde bakmıyor musun vidası var mı yok mu diye? Vidası takılıysa ekran kartı nasıl düştü?

O garanti etiketi ya sabır video atıyoruz bak diye, neyse kardeşim sana yardım edilmiyor iyi akşamlar.

Garanti etiketinden bahsetmiyorum o sıvı soğutma borusunun altındaki beyazlıktan bahsediyorum.
@kino
@Sir Benjamin @NipponChemiConKYCap @RPM hocam siz ilgilenebilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı