Ekran kartının içini açmak garantiyi bozar mı ve ne kadar sürede macunu değişmeli?

nirus

Decapat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Ekran kartının arkasında bulunan 4 adet vidalardan 1 tanesinin arkasında garanti stickerı var. Onu sökmeden de içi açılmıyor. Mesela ben 5-6 ay sonra içindeki termal macunu değiştirmek istediğimde garantisini bozmam mı gerekecek ve ne kadar sürede bir ekran kartının içindeki macunu değiştirmem gerekiyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartının arkasında bulunan 4 adet vidalardan 1 tanesinin arkasında garanti stickerı var. Onu sökmeden de içi açılmıyor. Mesela ben 5-6 ay sonra içindeki termal macunu değiştirmek istediğimde garantisini bozmam mı gerekecek ve ne kadar sürede bir ekran kartının içindeki macunu değiştirmem gerekiyor?
Bence alındıktan 2-3 sene sonra değiştirilmesi yeterli. Evet kendin değiştirirsen garantisi bozulur. Garantiyi bozmadan termal macun değişimi yapmak için ekran kartını garantiye ver onlar değiştirsin. Hem termal macunu para vermene de gerek kalmaz 😀

2 sene kadar dayanabilir ekran kartının termal macunu. Sonrasında ısıların arttığını gözlemledim ben. Sonrasında siz değişim yaparsanız ve garanti süresi devam ediyorsa, garanti kapsamı dışında kalır.

Genelde üzerine sürdükleri macun katımsı olduğu için kolayca kurumuyor. Performansı çok iyi olmasa bile 3-4 yıl gidebiliyor. Garantisi bitene kadar orijinal macunu ile kullanın.

Ekran kartı macunu işlemci macunu gibi değil alındıktan 3-4 sene sonra değiştirmesen bile yine aynı değerleri alırsın fakat 5 senelik bir kartsa değiştirilmesi daha sağlıklı olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı