Ekran kartının ısı borusu yamuldu

behcet23

Femtopat
Daha fazla  
Hayırlı ramazanlar hepinize dediğim gibi ekran kartımın ısı borusunun yamulduğunu fark ettım kasamın temizlerken. Sizce neden oldu? İlk defa böyle bir şey gördüm.

0AEE1A94-3555-4A1A-B6BE-D9C66B9C9A96.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Ezilme stabil devam etmiş, aldığında böyle olmadığına eminsen kasa kapanırken kapakta oraya ne geliyor olabilir sence, önce buna bir bakmalısın.

Bunu şimdi fark ediyorsanız eğer daha yeni olmuş bir şeydir diye tahmin ediyorum, kasaya temizlik yaparken fön makinası veya temizlikte kullandığınız bir şeyi çarpmış olabilirsiniz diye düşünüyorum.
Eğer kardeşiniz falan varsa onunda yapmış olma ihtimali var sonuçta kendi kendine olacak bir şey değil.

"Kafanıza takılmasın herhangi bir performans veya soğutmada sıkıntı olmaz sadece ileride kartı satmak isterseniz biraz değeri düşer"

Bunu şimdi fark ediyorsanız eğer daha yeni olmuş bir şeydir diye tahmin ediyorum, kasaya temizlik yaparken fön makinesı veya temizlikte kullandığınız bir şeyi çarpmış olabilirsiniz diye düşünüyorum.
Eğer kardeşiniz falan varsa onunda yapmış olma ihtimali var sonuçta kendi kendine olacak bir şey değil.

"Kafanıza takılmasın herhangi bir performans veya soğutmada sıkıntı olmaz sadece ileride kartı satmak isterseniz biraz değeri düşer"

Hocam çarpma ile yamulacak değil çok sert vallahi.

Değmiyor bir şey.
Temizlerken çıkartıp bir yere koydun mu, hikayeyi tam anlatman gerekli. Temizlikte plastik, ahşap, metal v.b ne kullandın? Acaba temizliği, sistemi kullandıktan hemen sonra, borulamalar sıcakken yaparken mi yaptın.

Bunu şimdi fark ediyorsanız eğer daha yeni olmuş bir şeydir diye tahmin ediyorum, kasaya temizlik yaparken fön makinası veya temizlikte kullandığınız bir şeyi çarpmış olabilirsiniz diye düşünüyorum.

Plastik fön makinesiyle çarparak böyle bir biçim ezilmesi sağlanır gibi görünmüyor - yuvarlak çizgisel bir ezilme veya bütün bir dış bükey yüzey ezilmesi olsa iç bükey ezilme pürüzsüz gerçekleşir. Burada sol çarpma, sağ ise çoklu ezilme/çarpma daha çok.

Temizlerken çıkartıp bir yere koydun mu, hikayeyi tam anlatman gerekli. Temizlikte plastik, ahşap, metal vb ne kullandın? Acaba temizliği, sistemi kullandıktan hemen sonra, borulamalar sıcakken yaparken mi yaptın.

Plastik fön makinesiyle çarparak böyle bir biçim ezilmesi sağlanır gibi görünmüyor - yuvarlak çizgisel bir ezilme veya bütün bir dış bükey yüzey ezilmesi olsa iç bükey ezilme pürüzsüz gerçekleşir. Burada sol çarpma, sağ ise çoklu ezilme/çarpma daha çok.

Hocam bir gün dedim ki kasa tozlu ben bunu temizleyeyim dedim kuru bir bez alıp kurulayacakken bir baktım ısı borusu yamuk en başta bayağ canımı sıktım sıcaklık testı falan yaptım ama sıcaklıklar aynı bende buraya sormaya geldim bir de (ekran kartını sökmedim yerinden.)

Temizlerken çıkartıp bir yere koydun mu, hikayeyi tam anlatman gerekli. Temizlikte plastik, ahşap, metal vb ne kullandın? Acaba temizliği, sistemi kullandıktan hemen sonra, borulamalar sıcakken yaparken mi yaptın.

Bilgisayar soğuktu ve sabah erken saatlerdi.

Hocam bir gün dedim ki kasa tozlu ben bunu temizleyeyim dedim kuru bir bez alıp kurulayacakken bir baktım ısı borusu yamuk en başta bayağ canımı sıktım sıcaklık testı falan yaptım ama sıcaklıklar aynı bende buraya sormaya geldim bir de (ekran kartını sökmedim yerinden.)

Bilgisayar soğuktu ve sabah erken saatlerdi.
Bu durumda senin yapma ihtimalin yok, daha önceden vardı ve dikkatini çekmedi veya temizlik için verdiğin yerde oldu. Kasada orada bir fan, kasanın şekli, kılıflı kablo (ki ezilme şekline hiç uygun değil) yok diyorsun.

Geri
Yukarı