Ekran kartının mining yapılıp yapılmadığı nasıl anlaşılır?

VBIOS sürümünün orijinal ve garanti etiketinin üzerinde olması lazım. Garanti etiketi üzerinde değilse soğutucu bloğu söküp, üzerindeyse yan taraftan termal pedlere bakın, durumu size VRAM'ların ne kadar zorlandığı hakkında bilgi verir.

VBIOS sürümünün orijinal ve garanti etiketinin üzerinde olması lazım. Garanti etiketi üzerinde değilse soğutucu bloğu söküp, üzerindeyse yan taraftan termal pedlere bakın, durumu size VRAM'ların ne kadar zorlandığı hakkında bilgi verir.
termal pedlerin durumu nasıl olmalıkı anlayabileyim

Marka model soylemen lazım ki orijinal BIOS'unu atayım sana, karsılastır.
ogrenmeye calısırım da siz nerden bakıyosumuz soylerseniz ben yarın gittimde hepsini karsılastıryım

Termal pedlerin durumu nasıl olmalıkı anlayabileyim.

Ogrenmeye calısırım da siz nereden bakıyosumuz soylerseniz ben yarın gittimde hepsini karsılastıryım.

GPU-Z bölümünden VBIOS versiyonu kontrol et, techpower Up'dan marka model ile karsılastır VBIOS'u. Aynı ise orijinaldir.

Termal pedlerin durumu nasıl olmalıkı anlayabileyim.

Ogrenmeye calısırım da siz nereden bakıyosumuz soylerseniz ben yarın gittimde hepsini karsılastıryım.

Üzerinde kararma veya yoğun bir bölgede birikmiş toz olmamalı. Kart açılmış ise neden açıldığını sorun. Üzerinde ısıl işlem veya yol çekme gibi bir işlem yapılmamış olursa daha iyi olur.

Geri
Yukarı