Ekran kartının sürekli sorun çıkartması

snipezz

Hectopat
3 ay önce bilgisayarımın çoğu parçasını anakartım yandıktan sonra yeniletmiştim; anakart, işlemci, RAM bu 3'ünü yenilettim fakat hala kasa PSU ve ekran kartımı yeniletmedim ve gerçekten bıktım ekran kartım sürekli sorun çıkartıyor. Chrome donuyor Chrome'u kapatmaya çalışıyorum kapanmıyor bilgisayarı yeniden başlatma tuşuna basıyorum bu sefer bilgisayar direkt kitleniyor hiçbir şekilde müdahale edilmiyor en son kasa düğmesinden yeniden başlatıyorum başlatırken monitörde sanki çarpılmış gibi renklenme oluşuyor saniyelikde olsa. Onun dışında Chrome yanıt vermeyince ara sıra AMD bug report tool çıkıyor driverdan tahminimce sorun ekran kartında diğer bileşenlerin yanmasından korkuyorum çünkü daha yeni para verdim sizce ne yapabilirim?

Şu anki bilgisayar bileşenlerim;
A320M-A Pro Max
8 GB DDR4 2666MHz RAM
Ryzen 5 3600
R7 240
Thermaltake 400W PSU

3 ay önce bilgisayarımın çoğu parçasını anakartım yandıktan sonra yeniletmiştim; anakart, işlemci, RAM bu 3'ünü yenilettim fakat hala kasa PSU ve ekran kartımı yeniletmedim ve gerçekten bıktım ekran kartım sürekli sorun çıkartıyor. Chrome donuyor Chrome'u kapatmaya çalışıyorum kapanmıyor bilgisayarı yeniden başlatma tuşuna basıyorum bu sefer bilgisayar direkt kitleniyor hiçbir şekilde müdahale edilmiyor en son kasa düğmesind

Ekran kartı ömrünü doldurmasına az kalmış. Ekran kartını değiştirmen lazım.

3 ay önce bilgisayarımın çoğu parçasını anakartım yandıktan sonra yeniletmiştim; anakart, işlemci, RAM bu 3'ünü yenilettim fakat hala kasa PSU ve ekran kartımı yeniletmedim ve gerçekten bıktım ekran kartım sürekli sorun çıkartıyor. Chrome donuyor Chrome'u kapatmaya çalışıyorum kapanmıyor bilgisayarı yeniden başlatma tuşuna basıyorum bu sefer bilgisayar direkt kitleniyor hiçbir şekilde müdahale edilmiyor en son kasa düğmesinden yeniden başlatıyorum başlatırken monitörde sanki çarpılmış gibi renklenme oluşuyor saniyelikde olsa. Onun dışında Chrome yanıt vermeyince ara sıra AMD bug report tool çıkıyor driverdan tahminimce sorun ekran kartında diğer bileşenlerin yanmasından korkuyorum çünkü daha yeni para verdim sizce ne yapabilirim?

Şu anki bilgisayar bileşenlerim;
A320M-A Pro Max.
8 GB DDR4 2666MHz RAM.
Ryzen 5 3600.
R7 240.
Thermaltake 400W PSU.

O kadar iyi işlemci alacağınıza 1300'e R5 2600 alsaydın artan 500 TL'yi de RX 550 fl alaydın.

HDD de sorun olabilir.
şuan da 1 ssd 1 hdd var ve hdd olan değişik sesler çıkartıyor ssdyi yeni aldım hdd sentinelden baktığımda hddnin sağlığında raw read error vardı ama sistem ssdye kurulu etkiler mi?
O kadar iyi işlemci alacağınıza 1300'e R5 2600 alsaydın artan 500 TL'yi de RX 550 fl alaydın.
benden habersiz bilgisayar tamir edildiği için seçim şansı sunulmadı maalesef..
400w PSU bu sisteme yetiyor mu merakımdan soruyorum ?
400w bu sisteme çok büyük ihtimal yetiyordur ekran kartı çok eski olduğundan tabii

şuan da 1 ssd 1 hdd var ve hdd olan değişik sesler çıkartıyor ssdyi yeni aldım hdd sentinelden baktığımda hddnin sağlığında raw read error vardı ama sistem ssdye kurulu etkiler mi?

400w bu sisteme çok büyük ihtimal yetiyordur ekran kartı çok eski olduğundan tabii

Hdd kablolarını çıkarıp dene istersen.

HDD kablolarını ve hddyi çıkarttırıp tekrar çalıştırdım ve 2-3 saat chrome da gezinirken yine aynı şey oldu.. chrome dondu daha sonrasında bilgisayarı yeniden başlatmaya bastım ve bu sefer bilgisayar kitlendi bende düğmesinden kapattım. Başka bir çözüm yolu var mı?

İnternette baktım da sorun ekran kartı gibi. Ekran kartı sürücüsünü silip tekrar yükle. Olmadı ekran kartını çıkar.

Yeni konular

Geri
Yukarı