Ekran Kartının Temizlenmesi

100101

Kilopat
İlk defa bir bilgisayar temizlemesi yaptım. Ekran kartının arka plakasında biraz leke vardı ve ben de ıslak bir bezle hafif hafif sildim. Ardından kuru bezle tekrar hafif hafif sildim. Oyunlarda veya normal kullanımda bir sorun yaratır mı?

İlk defa bir bilgisayar temizlemesi yaptım. Ekran kartının arka plakasında biraz leke vardı ve ben de ıslak bir bezle hafif hafif sildim. Ardından kuru bezle tekrar hafif hafif sildim. Oyunlarda veya normal kullanımda bir sorun yaratır mı?
Islak bezle neden siliyorsun ki? Elektronik devrelere sıvı teması iyi bir şey değil. İyice kuruladıktan sonra sorunsuz bir şekilde çalışıyorsa problem yoktur. Bir dahakine böyle bir uygulama yapmamanı tavsiye ederim.

Ekran kartının arka plakasına daha önceden 1-2 damla meyve suyu dökülmüştü. Temizlemiştim fakat tekrar yapışkan bir şey olduğunu fark edince ıslak bezle silip kuruladım. Bir dahakine ıslak bez kullanmam zaten teşekkürler.

Islak bezle neden siliyorsun ki? Elektronik devrelere sıvı teması iyi bir şey değil. İyice kuruladıktan sonra sorunsuz bir şekilde çalışıyorsa problem yoktur. Bir dahakine böyle bir uygulama yapmamanı tavsiye ederim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı