Ekran Kartının Yanıp Yanmadığını Nasıl Anlarız ?

bu sorunu bende yaşıyorum dün akşam pubg oynuyordum ondan sonra laptobu kapattım açtığımda witcher 3 te çok fazla kasma vardı normalde hiç kasmıyordu sonra aygıt yöneticisine bakıp ekran kartının düzgün çalıştığını gösteriyor bu arada benim 2 ekran kartım var biri gtx 960m 4 gb bide intel hd graphics 530 var geçenlerde nvidia ekran kartı sürücüsü yüklememi istedi bende yüklemedim ondan kaynaklanabilirmi

intel i7 6700hq

16 gb ram

gtx 960m+intel hd graphics 530

1tb hardisk

128 gb ssd
Büyük ihtimalle şuan bilgisayarın oyunu dahili ekran kartı (yani Intel HD Graphics) ile açıyor ve bu sebepten dolayı performansın düştü. Bu sıkıntı dizüstü bilgisayarlarda çokça olur. İnternete "Laptop oyunları nvidia ekran kartı ile açmak" diye aratırsan oyunu nasıl gtx960m ile açılacağını öğrenirsin.

BU ARADA
Konuda sıkıntı yaşayan arkadaşların mesajları üzerine çok zaman geçmiş, bu mesajı daha sonra sıkıntı yaşayacak kişiler için yazıyorum. Sizin yaşadığınız sıkıntıyı bende yaşadım ve çözdüm yazdıklarımı iyi okuyun.
Bilgisayarı yeni almıştım (Monster Abra A5 v12.1) bu bilgisayar freedos yani işletim sistemsiz satılıyor. Aldım ve orjinal windows 10'u kurdum. Orjinal windows kısmı önemli çünkü orjinal veya crack hiç farketmez bu sorunu her türlü windows 10'da yaşayabilirsiniz. Neyse, bilgisayara windowsu kurduktan sonra nvidia sürücüsünü kurmaya çalışıyorum, bir türlü olmuyor: Sistemde desteklenen nvidia aygıtı bulunamadı gibi hatalar alıyordum. Aynı şekilde donanım programları dahil denetim masası aygıt yöneticisinde ekran kartım gözükmüyordu. Ben de yandığından veya bozuk geldiğinden şüphelendim fakat araştırmaya devam ettim. Windows güncellemelerini yaptım, DDU ile herşeyi silip tekrar yükledim vb. vb. hiç bir işe yaramadı. Büyük ihtimalle sizde de yaramayacak. Tek yapmanız gereken şey WİNDOWS 10'UN SÜRÜMÜNÜ YÜKSELTMEK - SON SÜRÜME GEÇMEK. Eski windows sürümleri bir türlü nvidia ekran kartını tanıyamıyor eğer windows'un son sürümüne geçerseniz sıkıntınız çözülecektir. Windows güncellemesi yapın demiyorum, windowsun sürümünü yükseltin diyorum. Windows Update kısmından güncelleme yapmak hiç bir işe yaramıyor çünkü.

Son düzenleme:
bu sorunu bende yaşıyorum dün akşam pubg oynuyordum ondan sonra laptobu kapattım açtığımda witcher 3 te çok fazla kasma vardı normalde hiç kasmıyordu sonra aygıt yöneticisine bakıp ekran kartının düzgün çalıştığını gösteriyor bu arada benim 2 ekran kartım var biri gtx 960m 4 gb bide intel hd graphics 530 var geçenlerde nvidia ekran kartı sürücüsü yüklememi istedi bende yüklemedim ondan kaynaklanabilirmi

intel i7 6700hq

16 gb ram

gtx 960m+intel hd graphics 530

1tb hardisk

128 gb ssd
Şu anda aynı sorunu bir arkadaşım yaşamakta, acaba sorunu çözebildiniz mi? çözdüyseniz çözümü biizmle paylaşır mısınız?

Ekrana görüntü veriyorsa yanmamıştır. Vermiyorsa lehimleri kontrol et, monitörü ve görüntü aldığın portu değiştir. En kolayı varsa garantiye gönder.
abi benim leptop ekrana görüntü veren işlemcinin onbord ekran kart olan intel 4000 yaptım ben pc vurdum ondan sonra oyun dondu pc kapatıp tekrar açtımda windows tarafından durdurulmuş diyor neden yandımı kısa devremi yoksa başkamı sorunu mu var lütfen yardım et ekran kartım gtx 710m anakarta bağlı olanlardan yardım lütfen

Bu sorunu bende yaşıyorum dün akşam PUBG oynuyordum ondan sonra laptobu kapattım açtığımda Witcher 3'te çok fazla kasma vardı normalde hiç kasmıyordu sonra aygıt yöneticisine bakıp ekran kartının düzgün çalıştığını gösteriyor bu arada benim 2 ekran kartım var biri GTX 960M 4 GB bir de Intel HD Graphics 530 var geçenlerde NVIDIA ekran kartı sürücüsü yüklememi istedi bende yüklemedim ondan kaynaklanabilir mi?

Intel i7 6700HQ

16 GB RAM

GTX 960M+Intel HD Graphics 530

1TB hardisk

128 GB SSD

Bende de aynı ekran kartı var hem de 2'si de aynı ve aynı soruun yaşıyorum. Sorunu çözebildiniz mi 3 yıl olmuş

Benimkisi çalışıyordu. Kablosunu çıkarıp başka bir yere takmıştım film izlemek için. Geri taktığımda ise görüntü gelmiyordu. İşlemciye taktığımda çalışıyordu ama karta taktığımda sanki sadece güç alırkenki gibi moni. Nin ışığı yanıp sönüyordu ama siyah ekranda sadece ışık veriyor.

bende aynı sorunu yaşıyorum bilgisayarım(laptop) ekran kartını görmüyor ddu uygulamasından sürücüleri falan resetledim ama çözülmedi sizce ekran kartı yanmış olabilir mi

bende aynı sorunu yaşıyorum bilgisayarım(laptop) ekran kartını görmüyor ddu uygulamasından sürücüleri falan resetledim ama çözülmedi sizce ekran kartı yanmış olabilir mi
Tavsiyem eski bir sürücü yükle mayıs nisan gibi birde onu dene bende 5 çeşit laptop var casper olan mayıs ayındaki ile açıyorum diğerleri yüksek sistem olduğu için sorun çıkarmıyor diye düşünüyorrum

Geri
Yukarı