Ekran kartınız kaç GB ve memnun musunuz?

@retributive çözüm almamak. Almayacaksın, almayacaksınız. 1 nesil boykot edelim bak nasıl yola geliyor serefsizler. 1 yıl eskisiyle yetinmek, ikinci el almak lazım ama işte insanlara hitap edecek “influencer”lar boş boş magazin derdinde.

sen ben boykot ederiz, milyonlarca oyuncu o an en güçlüsü en iyisi ne varsa gider direk onu alır, influencer zart zurt vs takan yok, inan nvidiayı tercih ederken bunların hiçbirini ne izledim ne duydum ne gördüm, beni tek çeken şey büyük bir kullanıcı kitlesinin ve arkadaş çevremin memnuniyeti, en ufak problem yaşamamaları, boykot dediğim gibi sen ben ve birkaç akıllı uyanık gider eder, geri kalan tayfa şak şak şak diye almaya devam edecek, intel veya amd gören youtuber veya twitch yayıncısı vs gören eden yok, ha onları dinleyip alanlarda yok değildir vardır da çoğunluk nvidiayı sorunsuz olduğu için alıyor, yoksa yok özelliği azmış yok pahalıymış takan yok

8 gb vram, 2K ULTRA'da Far Cry 6 dışında hiç bir oyunda sorun yaşamadım. Far Cry 6'da HD Doku paketini silince sorun kalmıyor.(11gb vram istediği için oyun inerken soruyor, HD Doku paketi insin mi diye)

Evet, ben de NVIDIA destekli firmaların bozuk oyun çıkarıp DLSS kullandığını düşünüyorum, ULTRA ayarada Ac Valhalla açabiliyorum ama grafiklerinde aman aman iyileştirme olmayan Witcher 3 Next Gen'i Rt kapalı zor oynuyorum.
AMD destekli oyunlar da abest vram tüketiyor o ayrı.

Evet, DLSS bulunan oyunlar DLSS açılmadan akıcı oynanmıyor. Dediğin gibi AMD tabanlı oyunlarda VRAM canavarı resmen, Nvidia oyuncularına kasıtlı yapılmış gibi😂 Witcher 3 eski halini 1080p yüksek ayarlarda akıyordum ben next geni indirsem rt kapalı dlss açık bir şekilde anca oynar muhtemelen.

Şu yeni çıkan Hogwarts'lı oyunu bile kasmadan oynarsın.
Denuvo kaldırılmadan kasmadan oynamak imkansızdan da öte reis😀 önce patch ile denuvoyu kaldırmaları gerek. Denuvo'nun barındığı hiçbir oyun akamaz optimizasyonu ne olursa olsun, 10 dakika içinde illa ki bir kasılma girecektir.

Hocam doğruda hani 1650 de ilk çıktığı zaman tepki almıştı, 3050 de öyle yani çok kötü bir kartı nasıl giriş seviyesi o da belli değil, 1050 bunlar gibi değildi hiç

Amaç yeni üst seviye kartları daha iyi pazarlayıp onlara yöneltmek, şuan kimse gidip gönül rahatlığıyla rtx 3050 ne laptop ne masaüstü alabiliyor. Herkes gidiyor direk en az 3060 veya 3060 ti al diye öneride bulunuyor. Tıpkı DLSS, FSR oyunları pazarlamak gibi. Saf gücü yavaş yavaş öldürmeyi planlıyor tüm kart üreticileri. Amaç sen benim DLSS koy, yok sen benim FSR koy, Bu gibi şeyler etkin hale gelmeden düşük kare hızları versin vs vs. saçma sapan bir sürü hikaye. Tüketiciler olarak bir süre hiçbirini almamak gerekiyor. Ancak nvidia ve amd tercih eden kimseyi ikna edemezsin herkes fanboy hale bürünmüş durumda😀 DLSS 3'de yakında RTX 40'dan fişini çekseler gidip koşturup koşturup RTX 50xx alacak milyonlar var.

3050 Tİ laptop var beni gayet götürüyor. Belki avutma şekli diyebilirsiniz ama ultra ve orta ayar arasında pek bir fark olduğunu düşünmüyorum. O yüzden grafikleri pek etkilemeyecek şekilde birkaç ayar yapıp oynuyorum.

Geri
Yukarı