Ekran kartınız kaç GB ve memnun musunuz?

GT 730 2 GB VRAM ve memnun degilim ama cok oyunu bunun sayesinde oynayip bitirdim genel olarak baslarda memnundum cunku kucukken 512MB kullaniyordum buna geçtiğimde cag atladim ama standartlar yukseldikce memnuniyet dusuyor.

Evet arkadaşlar dün bir arkadaş bu tarz anket yapmıştı. Bilgisayar RAM'iniz kaç GB diye. Bende hem anketli olsun diye hem de bu tarz konu görmediğim için merak ettim. Öncelikle ben başlayayım. NVIDIA GeForce 940M (2 GB) ekran kartı kullanıyorum. Haliyle laptop olduğu için zaten işlemci ile anca performans verebiliyor. Beni idare edecek düzeyde şu anlık. Genel olarak zaten oyun yüklü olmadığından genelde ETS 2 giriyorum. Unuttuğum ekran kartı olursa direkt olarak açıklamaya ekleme yapabilirsiniz.
HD 6670 1GB 🙃

Evet arkadaşlar dün bir arkadaş bu tarz anket yapmıştı. Bilgisayar RAM'iniz kaç GB diye. Bende hem anketli olsun diye hem de bu tarz konu görmediğim için merak ettim. Öncelikle ben başlayayım. NVIDIA GeForce 940M (2 GB) ekran kartı kullanıyorum. Haliyle laptop olduğu için zaten işlemci ile anca performans verebiliyor. Beni idare edecek düzeyde şu anlık. Genel olarak zaten oyun yüklü olmadığından genelde ETS 2 giriyorum. Unuttuğum ekran kartı olursa direkt olarak açıklamaya ekleme yapabilirsiniz.
8 gb vram, 2K ULTRA'da Far Cry 6 dışında hiç bir oyunda sorun yaşamadım. Far Cry 6'da HD Doku paketini silince sorun kalmıyor.(11gb vram istediği için oyun inerken soruyor, HD Doku paketi insin mi diye)

RTX 3050 Ti Laptop var bende 4 GB VRAM'lik, açıkçası rekabet olmadığı için NVIDIA baya eziyor milleti. Ben bu durumdan memnun değilim. Tamam sürücüsü vs AMD'den sonra ilaç gibi geldi bana ama bu sefer oyunlar problemli çıkıyor artık. Oyun firmalarını mamalıyor, oyunları optimizasyon sorunlu çıkar, sonra da oyuna DLSS 3 koy bu sorunu fazlasıyla çöz diye. DLSS 3, RTX 40 ailesine özel yap sonra bu kartları sat paraya para deme oh ne ala. RTX 40 ailesi gelene kadar çıkan bir çok oyunda RTX 3050 Ti gibi bir laptop kartı çoğu oyunda 1080p Ultra veya High ayarı DLSS açık ya da kapalı hatrı sayılır kare hızları alırken, RTX 40 serisi çıktıktan sonra 1080p Low ayarlarda düşük kare hızlarında açmaya başladı. 4 GB VRAM'li bir kart bir daha alır mıyım bilmem ama bir sonraki kart olarak çıktığında RTX 5070 gibi bir modele geçmeyi planlıyorum. Ancak AMD şuan Nvidia'nın ekmeğine daha çok yağ dökmek ile meşgulken, Intel'in bir an evvel devam nesilleri ile rekabet yaratması gerekiyor. Gerek fiyat, gerek performans ve gerek sürücü kalitesiyle. Intel'in fazla destekçisi değilim AMD'ye işlemci pazarında yaptıklarıyla ancak ekran kartında Nvidia işini garantiye almış bir durumdadır. Şuan geliştirilen hemen hemen çoğu oyun Nvidia'nın emri altındadır. Buna emin olun.
Evet, ben de NVIDIA destekli firmaların bozuk oyun çıkarıp DLSS kullandığını düşünüyorum, ULTRA ayarada Ac Valhalla açabiliyorum ama grafiklerinde aman aman iyileştirme olmayan Witcher 3 Next Gen'i Rt kapalı zor oynuyorum.
AMD destekli oyunlar da abest vram tüketiyor o ayrı.

RX 6650XT 8 GB VRAM. Karta göre VRAM bence düşük kalıyor. AMD sürekli Nvidia'ya VRAM göndermesi yapıyor ama muadili 3060 12 GB VRAM ile çıkmıştı. Özellikle FH 5'te kart yetse de VRAM dolduğundan ultrada oynayamıyorum.

RX 6650XT 8 GB VRAM. Karta göre VRAM bence düşük kalıyor. AMD sürekli Nvidia'ya VRAM göndermesi yapıyor ama muadili 3060 12 GB VRAM ile çıkmıştı. Özellikle FH 5'te kart yetse de VRAM dolduğundan ultrada oynayamıyorum.

6gb mobil 3060 gayet yeterli.

Yeni konular

Geri
Yukarı