Rehber Ekran kartıyla madencilik nasıl yapılır?

Merhabalar, bu konuda çok fazla soru var bu yüzden küçük bir rehber hazırlamak istedim. Yatırım tavsiyesi olarak değil nasıl yapıldığını bilinmesi amacıyla rehber hazırlanmıştır!

Not:
Bu işlemleri yapabilmek için kazım yapacağınız ürüne ait cüzdanınızın olması gerekiyor.
Not 2: Her kartın kazım gücü farklıdır. Kazım yapmadan önce bunu iyice araştırıp, gider hesaplarını kendinize göre yapın. Bu konuda kazım gücü nasıl arttırılır, gider hesabı gibi şeyler olmayacaktır, onun için ek bir araştırma yapmalısınız.
  • Daha sonra bu adresten uygulamayı indiriyoruz. Defender ve virüs koruma yazılımları bunu zararlı olarak görebilir bunun için izin vermeniz veya durdurmanız gerekiyor.
1620992038821.png

• Dosya içeriği bu şekilde siz ne kazacaksanız, sağ tıklayıp düzenle deyip içerisindeki bilgileri değiştireceksiniz.
Mining Düzenleme 1.png

• Kazı işlemini yapmak için bir havuza girmeniz gerekiyor, bunun için ben bu adresi kullanacağım.
  • Düzenlemeyi açıldıktan sonra, siteye giderek hangi havuza gideceğinizi seçin ve bilgileri değiştirin.
Server Port.png

• ETH kazacağım için ETH cüzdan yatırma kodumuzu kopyalayıp bu şekilde gerekli yere yapıştırıyoruz. Daha sonra düzenleme dosyasını kayıt ederek kapatıyoruz.
Mining 2.png

• Daha sonra düzenlediğimiz dosyayı çalıştırıyoruz, biraz bekledikten sonra kazım işlemi başlayacaktır.
Mining Son.png

• Verileri kontrol etmek için adrese gidip, Miner kısmına cüzdan kodunuzu yapıştırın. Gelen ekrandan takip edebilirsiniz, verilerinizin bu ekrana düşmesi ve güncellemesi 10-15 dakika sürebilir.
1620993886510.png

• Bir süre bekledikten sonra bu şekilde bilgileri ekranda görebilirsiniz.
1620994487237.png

Bu konuda fazla detaylı bilgim yok, bu yüzden kullanıcılardan gelecek olası sorunları bilgisi olan arkadaşlar istedikleri gibi cevaplayabilirler.

Son düzenleme:
@Aziz34OO Herhangi bir OC bulunmuyor. Standart ayarlarıyla 1080. Bu sistemde ile sürekli kazım yapmam çok mantıklı değil. Sadece rehber amaçlı gösterildi.

@AcarCnr "Reported" olan kısım üzerinden mi kontrol ediyorsunuz değerleri?

Eki Görüntüle 1023014

Evet mesela, T-Rex Miner programında sabit 28 MH/s yazıyor. Binance'den kontrol edince 24 saatlik deneyim sonucu bazen 9 olmuş, bazen 18 arada 41 falan olmuş, 29'larda da gezmiş, tabii ki full çalışmadı bazen kapattım oyun falan oynadım. Bazen de arka planda çalışırken ben başka işler yaptım. Ama hep 28 civarı gösterdi program. Coin kazma gibi bir niyetim yok zaten merak ettiğim için denemiştim laptop ile. (RTX 2060 var.) Sadece merak ettim sistem nasıl işliyor diye.

Yeni konular

Geri
Yukarı