Ekran Kartları Nasıl Güncellenmeli?

Calipso

Decapat
Asus TP501UB-CJ045T marka laptopa Windows 10 kurdum. Kendi kendine ekran kartı sürücülerini kurdu. Ben laptop kullanmadığım için sürücü güncellemesini bilmiyorum. Laptopta 2 tane ekran kartı var. 1.si NVIDIA Geforce 940M. 2.si Intel(R) HD Graphics 520. i5 6200U işlemci var. Bana yardım eder misiniz? Sürücülerin linkini verebilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Nvidia‘nın sitesinde sürücüler bölümüne gir. Manuel arama yerinden 940m modelini bul, seç ve ara. Çıkan dosyayı indir ve kur. :)

Dizüstü bilgisayar sağlayıcıları Intel ekran kartı sürücülerini Windows Update üzerinden sunuyor.
Downloads for Intel® HD Graphics 520
Kendi sitesinden indirdiğin çoğu sürücü Dizüstü bilgisayar tarafından sisteme uygun hale getirilmediğinden indirmede desteklenmiyor gibi bir uyarı ile karşılaşabilirsin.

Nvidia sürücüsünü ise sitesinden kurabilirsin.
Sürücüleri Yükle | NVIDIA
İşletim Sistemine uygun olanı yüklemeyi unutmayın.
Güncellemeleri ise Nvidia GeForce forumundan takip edebilirsin.
Nvidia GeForce Drivers

Nvidia‘nın sitesinde sürücüler bölümüne gir. Manuel arama yerinden 940m modelini bul, seç ve ara. Çıkan dosyayı indir ve kur. :)
Dizüstü bilgisayar sağlayıcıları Intel ekran kartı sürücülerini Windows Update üzerinden sunuyor.
Downloads for Intel® HD Graphics 520
Kendi sitesinden indirdiğin çoğu sürücü Dizüstü bilgisayar tarafından sisteme uygun hale getirilmediğinden indirmede desteklenmiyor gibi bir uyarı ile karşılaşabilirsin.

Nvidia sürücüsünü ise sitesinden kurabilirsin.
Sürücüleri Yükle | NVIDIA
İşletim Sistemine uygun olanı yüklemeyi unutmayın.
Güncellemeleri ise Nvidia GeForce forumundan takip edebilirsin.
Nvidia GeForce Drivers

Nvidia 416.34 sürücüsü en güncel görünüyor. Kurdum gözlerimde sanki bir acıma hissettim. İntel sürücüsünü kurmamız mecbur mu? Mecbur değilsek kurmayalım :) Bilgisayarda oyun oynamayacağız. Sadece tarayıcı üzerinden dizi, film izleyip Office kullanacağız.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı