Ekran kartlarında neden stok yok ve neden çok pahalı?

Mercy_TR

Decapat
Makaleler
1
Yer
Asus'ta Çalışıyor.
Daha fazla  
Meslek
PC Mühendisliği
Hepinize selam arkadaşlar forumda binlerce konu var ekran kartı stoklariyla ilgili buna bir açıklık getirmek istedim. Ekran kartlarının stok bulunmasının sebebi Ocak ayından itibaren yükselen Bitcoin, mining madenciliğini çok etkiledi ülkedeki miningciler ekran kartı stokladilar ve stokları erittiler var tek tük satıcı ama Bitcoin tepe değer göstermeden önce almış üç beş kuruş kâr edeyim diye gerektiği fiyatın üstünde veriyor tabii daha bir sürü fırsatçı var. Düzelmesi Bitcoin'e bağlı düşecek gibi de durmuyor eğer ekran kartı almak isterseniz İncehesap'in Gaming gecesi gibi sitelerden almanızı tavsiye ederim ve indirimleri kovalayin. Yardımcı olduysam beğenerek destek olabilirsiniz. 😀🙂

17 Adet 6900XT XFX var şu an incehesapta.
Bu akşam , yukarıda yazdığım ürün gaming gecesine girerse direkt alacağım.

Yazdıklarına ek şu bilgiyi vereyim ;

Çin yeni yıl tatiline giriyor 1 ay boyunca herkes tatil yapacak Çin’de. :)
Fiyatlar bi tık daha artacak Mart’a doğru , bulduğunuz kartları alın derim vesselam.

Birden yükseldiği gibi birden düşebilir. Acemi, sırf kazancı iyi diye, bu işten çok büyük paralar kazanacağını sanan insanlar var. Kazançlar düşmeye başlarsa bu bahsettiğim acemi insanlar korkup zarar etmemek amacıyla kartlarını satışa koyabilirler. Ben bu işin çok uzun süreceğini sanmıyorum şu an herkes mining yapma derdinde. Mining yapan kart sayısı arttıkça zorluk da artıyor kazançlar düşecek öyle ya da böyle, her zaman böyle olmayacak. Önemli olan bunun ne zaman gerçekleşeceği. Belki bir ay sonra olur belki de Ethereum 2.0’a geçene kadar devam eder (hiç ihtimal vermiyorum ama neyse). Sabırlı bir şekilde beklemek lazım ve kart kovalamak lazım.

Birden yükseldiği gibi birden düşebilir. Acemi, sırf kazancı iyi diye, bu işten çok büyük paralar kazanacağını sanan insanlar var. Kazançlar düşmeye başlarsa bu bahsettiğim acemi insanlar korkup zarar etmemek amacıyla kartlarını satışa koyabilirler. Ben bu işin çok uzun süreceğini sanmıyorum şu an herkes mining yapma derdinde. Mining yapan kart sayısı arttıkça zorluk da artıyor kazançlar düşecek öyle ya da böyle, her zaman böyle olmayacak. Önemli olan bunun ne zaman gerçekleşeceği. Belki bir ay sonra olur belki de Ethereum 2.0’a geçene kadar devam eder (hiç ihtimal vermiyorum ama neyse). Sabırlı bir şekilde beklemek lazım ve kart kovalamak lazım.

Bende fazla uzun süreceğini sanmıyorum çünkü bir hevesle yapılan bir iş.

Ethereum arttığı için mining gelirleri arttı talep çok olunca fiyatlar uçtu eylül ayında 3000 olan kart 4500 den bulabilirmisiniz bilemiyorum :)

Hepinize selam arkadaşlar forumda binlerce konu var ekran kartı stoklariyla ilgili buna bir açıklık getirmek istedim. Ekran kartlarının stok bulunmasının sebebi ocak ayından itibaren yükselen Bitcoin, mining madenciliğini çok etkiledi ülkedeki miningciler ekran kartı stokladilar ve stokları erittiler var tek tük satıcı ama Bitcoin tepe değer göstermeden önce almış üç beş kuruş kâr edeyim diye gerektiği fiyatın üstünde veriyor tabii daha bir sürü fırsatçı var. Düzelmesi Bitcoin'e bağlı düşecek gibi de durmuyor eğer ekran kartı almak isterseniz İncehesap'in Gaming gecesi gibi sitelerden almanızı tavsiye ederim ve indirimleri kovalayin. Yardımcı olduysam beğenerek destek olabilirsiniz. 😀🙂

Malum kripto paralar hızla rekor yaptığı için ekran kartına talep çok.

Geri
Yukarı