Ekran kartlarındaki güvenlik bandı takıntısı neden oluyor?

Itechin.g

Megapat
Makaleler
3
Güvenlik bandı kaldırılmış o ekran kartını içi açılmış vs. gibi yorumlarlar geliyor ikinci el kartlarda. Anlamadığım bir şey var şimdi termal bakımlarının yapılması gerekiyorsa (pad ve macun değişimi) nasıl yapılacak bu bakımlar o kaldırılmadan?

Son düzenleyen: Moderatör:
Tam olarak bunu düşünüyorum bende ama büyük ihtimalle ekran kartı açılıp macun değişimi mi yapıldı yoksa tamir edilmeye mi çalışıldı yani hasarlı mı ayırt edilemeyeceği için öyle diyorlar.

Hocam içinin açıldıktan sonra ne yapıldığı bilinmediği içindir. Fırınlandı mı? Parça mı değişti? Tamir mi gördü? Yoksa sadece Termal Pad mi değişti? Bu konuda emin olamadıkları için insanlar açılmamış olsun ben alır değiştiririm diyor. Sana içi açılan bir telefon satmaya çalışsam sende merak edersin ben pil desem bile birşey değişti mi diye.

Güvenlik bandı kaldırılmış o ekran kartını içi açılmış vs. gibi yorumlarlar geliyor ikinci el kartlarda. Anlamadığım bir şey var şimdi termal bakımlarının yapılması gerekiyorsa (pad ve macun değişimi) nasıl yapılacak bu bakımlar o kaldırılmadan?

Hocam ben 3 senedir aynı kartı kullanıyorum daha termal macun ihtiyaco görmedim kullanan nasıl kullanıyorda o kadar ksıa sürede termal macun değiştirmesi gerekiyor bunu sormak gerek.

Tam olarak bunu düşünüyorum bende ama büyük ihtimalle ekran kartı açılıp macun değişimi mi yapıldı yoksa tamir edilmeye mi çalışıldı yani hasarlı mı ayırt edilemeyeceği için öyle diyorlar.

Hocam içinin açıldıktan sonra ne yapıldığı bilinmediği içindir. Fırınlandı mı? Parça mı değişti? Tamir mi gördü? Yoksa sadece termal pad mi değişti? Bu konuda emin olamadıkları için insanlar açılmamış olsun ben alır değiştiririm diyor. Sana içi açılan bir telefon satmaya çalışsam sende merak edersin ben pil desem bile bir şey değişti mi diye.

Şüphe ayrı bir şey içi açılmaz alınmaz demek ayrı bir şey hocam.

Hocam ben 3 senedir aynı kartı kullanıyorum daha termal macun ihtiyaco görmedim kullanan nasıl kullanıyorda o kadar ksıa sürede termal macun değiştirmesi gerekiyor bunu sormak gerek.

Bende ekran kartımı hiç açmadım ama hocam içini açıp arka kısmına baktığınız lehimlerdeki sararmalardan anlıyorsunuz o zaman ah vah ediyorsunuz keşke zamanında açsaydım da bakımını yapsaydım diye.

Şüphe ayrı bir şey içi açılmaz alınmaz demek ayrı bir şey hocam.

Bende ekran kartımı hiç açmadım ama hocam içini açıp arka kısmına baktığınız lehimlerdeki sararmalardan anlıyorsunuz o zaman ah vah ediyorsunuz keşke zamanında açsaydım da bakımını yapsaydım diye.

Isınmayan kart durduk yere açılmaz hocam.

Isınmayan kart durduk yere açılmaz hocam.

Isınıyordur artık içi açılıp bakımları yapılmıştır bu kadar basit ne yapsın adam ısınmasına rağmen öyle kullanmaya devam mı etsin? Ki sen 3 yıllık bir karttan bahsediyorsun 1050 Ti gibi 5-6 yıllık kartlar ne yapsın? Çoktan bakım zamanları geldi o termal pedlerin ve macunun bir ömrü var.

Türkiye'nin donanım bilgisizi kitlesine özgü bir durum. Arkadaş bu kartın termal macunu değişmeli. Ben şahsen açılmış bakımı yapılmış GPU'yu tercih ederim. Tamir olursa da olmuştur tamirden niye bu kadar korkuluyor onu da anlamak zor. Alırken testini yapacaksın bu kadar basit.

Yeni konular

Geri
Yukarı